Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozwiązane Problem z aktualizacją w linux mint 20.2
#1
0
Witam
po dłuższym czasie nie odpalałem linuxa mint 20.2 i chciałem upgrade zrobić a wyskoczyło mi przy aktualizacji:
Kod:
E: Nie udało się pobrać http://ppa.launchpad.net/kisak/kisak-mesa/ubuntu/pool/main/m/mesa/libxatracker2_21.2.5~kisak1~f_amd64.deb  Undetermined Error [IP: 91.189.95.85 80]
E: Nie udało się pobrać niektórych archiwów, proszę spróbować uruchomić apt-get update lub użyć opcji --fix-missing.
Odpowiedz
#2
0
Wejdź w źródła oprogramowania, sudo mintsources w terminalu, później wybierz repozytoria dodatkowe, a następnie odznacz to repozytorium które pojawia się w komunikacie.
Życzyłbym sobie, by mnie otaczali
Ludzie otyli, przyczesani gładko,
Po których widać, że zdrowo śpią w nocy.
Spójrz na Kasjusza: chudy, jakby głodny;
Zbyt wiele myśli; tacy najgroźniejsi.



Odpowiedz
#3
0
(31-10-2021, 10:32)ontos napisał(a): Wejdź w źródła oprogramowania,  sudo mintsources w terminalu, później wybierz repozytoria dodatkowe, a następnie odznacz to repozytorium które pojawia się w komunikacie.
A możesz mi wytłumaczyć co to mi da jak ja chce mesa stery do radeona zaktualizować bo do gier potrzeba mi?
Odpowiedz
#4
0
A to trzeba było napisać od razu, myślałem że chcesz tylko pozbyć się błędu. Nie ma m szklanej kuli, ani nie potrafię czytać w myślach Tongue

Zrób:
sudo apt-get update a później sudo apt-get update --fix-missing


Możesz też spróbować użyć tego: https://www.ipon.pl/forum/topic/19835-mesa/?p=226742 ale to dość stary post i nie wiem czy w podanym tam repozytorium jest najnowasza wersja Mesy.
Życzyłbym sobie, by mnie otaczali
Ludzie otyli, przyczesani gładko,
Po których widać, że zdrowo śpią w nocy.
Spójrz na Kasjusza: chudy, jakby głodny;
Zbyt wiele myśli; tacy najgroźniejsi.



Odpowiedz
#5
0
Rozwiązanie to usunięcie:

xserver-xorg-video-all

xserver-xorg-video-vmware

i potem komendy:

sudo apt-get update

sudo apt-get upgrade
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości