Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aktualizacja jest ale … jej nie ma.
#1
Shocked 
0
W terminalu po komendzie o sprawdzenie dostępnych aktualizacji  sudo apt updateznajduje że jest. 
Konkretnie wynik: mintinstall/debbie,debbie 8.0.9 all [upgradable from: 8.0.8]

Jednak komenda do upgrade niczego nie uaktualnia. Nie mam pojęcia dlaczego pokazuje że jest  i co się dzieje że niby jest ale jej nie ma?  Blush  Ta aktualizacja pokazuje się tylko w Terminalu, a w managerze aktualizacji już nie. Też nie wiem dlaczego.
#2
0
A co wyświetli terminal, kiedy wpiszesz do niego mintinstall?
Chwilę to może potrwać... Powinien otworzyć się menedżer oprogramowania.

BTW używaj znaczników CODE.
#3
0
Tak jak zapowiadałeś otworzył się Manager Programów. I to szybko. A w terminalu to:
Kod:
lin5758@dell58:~$ mintinstall
MintInstall: Detected system architecture: 'x86_64'
Installer: User pkgcache too old, skipping
Installer: User pkgcache too old, skipping
Installer: Generating new pkgcache
Installer: flatpak - metadata for remote 'flathub' has been updated. Comparing appstream timestamps...
Installer: flatpak - no new appstream data for remote 'flathub', skipping download
Installer: Processing Flatpaks for cache took 2773.730 ms
Installer: Processing APT packages for cache took 8073.002 ms
Full installer startup took 11567.015 ms
MintInstall: Deleting old screenshots

(mintinstall.py:23022): As-CRITICAL **: 11:46:32.642: as_ref_string_new: assertion 'str != NULL' failed

(mintinstall.py:23022): As-CRITICAL **: 11:46:32.642: as_ref_string_new: assertion 'str != NULL' failed
MintInstall: Downloaded new reviews
#4
0
To wygląda jak problem z flatpakami ale raczej niegroźny. Jak piszesz wyświetla się to tylko w terminalu...
Wnioskuję, że po uruchomieniu menedżera aktualizacji wszystko jest ok.
Możesz ewentualnie sprawdzić, czy w Menedżerze aktualizacji -> Zasoby oprogramowania -> Utrzymanie, poprawi sytuację kliknięcie: Napraw problemy z MergeList, Usuń podwójne wpisy i Dodaj brakujące klucze.

EDIT:
Wynik polecenia apt-cache policy mintinstall też może nam coś powiedzieć.
#5
0
Zrobiłem wszystko. Jednak dalej pozostaje jak było.
Kod:
lin5758@dell58:~$ apt-cache policy mintinstall
mintinstall:
  Zainstalowana: 8.0.8
  Kandydująca:   8.0.9
  Tabela wersji:
     8.0.9 500
        500 http://mirror.funkfreundelandshut.de/linuxmint/packages debbie/main amd64 Packages
        500 http://mirror.funkfreundelandshut.de/linuxmint/packages debbie/main i386 Packages
*** 8.0.8 100
        100 /var/lib/dpkg/status
lin5758@dell58:~$

Nie przeszkadza mi to bo wszystko inne działa jednak lubię jak nie ma takich zagadek, bo mam wrażenie, że coś jest nie sprawne.
Zobaczymy za jakiś czas może oni tam coś podłożą. Zastanawia mnie fakt dlaczego tą aktualizację widać w terminalu, a w Managerze Aktualizacji już nie? Może jednak jeszcze nie jest ona gotowa. Poczekajmy tydzień.
#6
0
Spróbuj dist-upgrade
#7
0
Kod:
lin5758@dell58:~$ sudo dist-upgrade
[sudo] hasło użytkownika lin5758: 
sudo: dist-upgrade: nie znaleziono polecenia
lin5758@dell58:~$
Blush
#8
0
Trzeba wpisać całe polecenie
Kod:
sudo apt dist-upgrade
#9
0
(22-11-2021, 12:44)tomsdb napisał(a): Trzeba wpisać całe polecenie
Kod:
sudo apt dist-upgrade
Dzięki ale rezultat jest taki sam. Tzn. polecenie niczego nie uaktualnia obecnie.
#10
1
Better response on post RE: Aktualizacja jest ale … jej nie ma.Poprawiłem treść polecenia - powinno być tylko sudo apt dist-upgrade... bez danych hosta i użytkownika.


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości