Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nie działa Wi-FI na Mint 20
#11
0
To trzeba się podłączyć przewodowo.
Odpowiedz
#12
0
Dedito, skoro prosiłeś o wynik skryptu to pomyślałem że się na tym znasz....
a tymczasem dajesz mi radę żeby podłączyć kabel :-))

A na kablu działa tylko co z tego jak to przenośny laptop w dodatku ultrabook a nie stacjonarny PC.

Skoro moja karta WI-Fi nie działa na moim routerze a jest to nowy router z TP-Linka to przypuszczam że może się zdarzyć że na innych routerach też może nie zadziałać. A tego bym nie chciał więc chciałbym to naprawić.
Ewentualnie cofnę się do poprzedniej wersji Minta.
Poszukam jeszcze pomocy na innych forach jak znajdę rozwiązanie to oczywiście dam znać.

Tymczasem dziękuje.

Pozdro.
Odpowiedz
#13
0
Po pierwsze: po to pisałem o podłączeniu przewodowym, aby uzyskać dostęp do logów routera, a nie po to aby korzystać z tego połączenia jako alternatywy do WiFi. Big Grin
Po drugie: to nie ja prosiłem o wynik skryptu Big Grin
Po trzecie: po co te złośliwości? Chcesz pomocy czy kłótni? Smile
Po czwarte: proszę bardzo Big Grin
Odpowiedz
#14
0
"Trzeba zajrzeć w logi routera" - z tego co pisałeś @Yobi2 wynika, że przy sieci 5 GHz działa... więc problemu z zalogowaniem się na router nie widzę. Po kablu jest jeszcze łatwiej. Sprawdzić logi, które powiedzą dlaczego gdy sieć 2,4 GHz jest włączona, router nie przyjmuje hasła z komputera, bo tu jest ewidentny problem.
Jak babcia uważa. Może ktoś, gdzieś miał identyczny problem z tym routerem i poda rozwiązanie na tacy.
Odpowiedz
#15
0
Dedito, Przepraszam całkiem mi się te wpisy i ich autorzy pomieszały. Nie będę tego wątku ciągnął żebym się dalej nie pogrążać. :-)
Wracając do tematu.
Oczywiście że mam dostęp do routera choćby przez PC stacjonarkę i oczywiście że mam dostęp do logów na tym routerze.
Ale tam logi pojawią się wtedy kiedy klient zaloguje się do sieci.
A mój problem polega na tym że laptop z nową wersją Minta na częstotliwości 2,4G się nie chce połączyć z moją siecią, system Linux odrzuca hasło albo router odrzuca. Nie wiem jeszcze.
No i logów z tego laptopa na routerze nie będzie to jest tani router.
Router zresetowałem do ustawień fabrycznych ale to nic nie dało.
Dziś uruchomiłem z USB (iso) na testy Fedorę na moim laptopie i na Fedorze wszystko działa.
Póki co wróciłem do Minta w poprzedniej wersji Tricia i wrócę do tematu jak będę miał więcej czasu.

No chyba że Ktoś ma jakiś konkretny pomysł i chce się z nim podzielić to oczywiście z tego skorzystam.

Póki co dziękuje...
Odpowiedz
#16
0
Na routerze masz zdaje się ustawione zabezpieczenie typu WPA1... domyślnie w Network Managerze jest WPA/WPA2 Personal.
Tu bym się pobawił (na routerze).
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości