Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wine usuniecie
#1
0
Dzień dobry
Jestem bardzo zielonym użytkownikiem Minta. Chciałem sobie trochę poprawić Wine i teraz mi nie chodzi. Próbowalem go usunąć ale są problemy,to co dostaje z terminala wygląda tak
Kod:
yaro@yaro-Akoya-P7631 ~ $ sudo apt-get --purge remove wine
Czytanie list pakietów... Gotowe
Budowanie drzewa zależności     
Odczyt informacji o stanie... Gotowe
Pakiet "wine" nie jest zainstalowany, więc nie zostanie usunięty
Należy uruchomić "apt-get -f install", aby naprawić poniższe problemy:
Następujące pakiety mają niespełnione zależności:
libfaudio0 : Wymaga: libsdl2-2.0-0 (>= 2.0.8) ale 2.0.4+dfsg1-2ubuntu2.16.04.2 ma zostać zainstalowany
libfaudio0:i386 : Wymaga: libsdl2-2.0-0:i386 (>= 2.0.8) ale 2.0.4+dfsg1-2ubuntu2.16.04.2 ma zostać zainstalowany
E: Niespełnione zależności. Proszę spróbować wykonać "apt-get -f install" bez pakietów (lub podać rozwiązanie).

Kod:
yaro@yaro-Akoya-P7631 ~ $ apt purge libodbc1 libodbc1:i386 wine-stable-amd64 wine-stable-i386:i386
Czytanie list pakietów... Gotowe
Budowanie drzewa zależności     
Odczyt informacji o stanie... Gotowe
Należy uruchomić "apt-get -f install", aby naprawić poniższe problemy:
Następujące pakiety mają niespełnione zależności:
libfaudio0 : Wymaga: libsdl2-2.0-0 (>= 2.0.8) ale 2.0.4+dfsg1-2ubuntu2.16.04.2 ma zostać zainstalowany
libfaudio0:i386 : Wymaga: libsdl2-2.0-0:i386 (>= 2.0.8) ale 2.0.4+dfsg1-2ubuntu2.16.04.2 ma zostać zainstalowany
E: Niespełnione zależności. Proszę spróbować wykonać "apt-get -f install" bez pakietów (lub podać rozwiązanie).
yaro@yaro-Akoya-P7631 ~ $


Tym razem poprawiłem. Następnym razem do kosza/YB3
#2
0
Nieaktualny i niewspierany już system może być problemem. To jedno.

Próbowałeś wykonać sudo apt-get install -f?
#3
0
Dlatego moja zmiana decyzji o migracji na aktualna wersje Wink "problem " tylko w tym ze nie umiem tego sam zrobic,szukam pomocy
#4
0
Z aktualnych wspieranych wersji masz 19 i 20 https://forum.linuxmint.pl/showthread.php?tid=1421
Instrukcje aktualizacji: https://blog.linuxmint.com/?p=3615
#5
0
Mysle ze z tym Wine to musze sobie odpuscic moj system stary jest,pare lat temu przy pomocy jednego z kolegow udalo sie uruchomic w/w na moim laptopie problem wtedy byl z tym ze system siedzi na 128GB SSD a wszystko inne na  1TB HDD .Nie chce ryzykowac utraty danych dlatego moja prosba o pomoc krok za krokiem Wink
#6
0
Nie bardzo rozumiem, po polsku poproszę.
#7
0
Moze i prawda! Chaotycznie napisane.
Moj wiekowy laptop Medion i5 od ok 5 lat chodzi na Mint 18.3. Posiada dwa dyski SSD 128G i HDD 1T.
Nadszedl czas aby uaktualnic  system. Na dzien dzisiejszy jeszcze jakos to chodzi, mialem problem z instalacja Wine z tego co sie dowiedzialem na moim systemie moga byc problemy.Dlatego decyzja o aktualizacji.Nie moge ryzykowac utraty danych ,dlatego moja prosba o pomoc w przesiadce na nowy system w tej konfiguracji jaka mam/Dwa dyski/
Mysle ze w miare zrozumiale jest to co probowalem wyjasnic Smile
#8
0
No teraz zrozumiałe, tylko masz już wątek na ten temat aktualizacji systemu.
https://forum.linuxmint.pl/showthread.php?tid=1884
więc jeśli dobrze rozumuję, w tym wątku, na temat wine, nie ma już co kontynuować i zamykamy? Big Grin
#9
0
Raczej tak Smile
#10
0
... skrzypnęły drzwi ... szczęk przekręcanego klucza ... oddalające się kroki ... postać znikająca w ciemności ... kurtyna w dół.
Wątek zamknięty.


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości