Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Losowy Frezz Systemu [BRAK PARTYCJI SWAP 4GB RAM]
#1
0
Od dłuższego czasu miewam takie coś jak w temacie system MInt Xface 64 bit.Dual z Win10,ale tak naprawdę jakby odzielna instalacja  [Brak menu wyboru tylko przez BootMenu Laptopa wybierm co odpalać całe UEFI mi się tak jak by sklonowało pod system linux i windows Odzielne],no ale działa tak że i taki scenariusz nawet  i może lepszy niż normalny[w czasie jakiegoś Cumulative 10 nic mi nie podmieni z grubem],także zostawiam jak jest jak działa.Martwią mnie tylko te losowe frezzy,myślałem żeby przez boot pena przeinstalować[format tylko "/"] z dodaniem gdzieś na końcu dysku powiedzmy ok 9 GB SWAP tak żeby hibernacja też działała bo mi się przydaje

Odzielna partycja Home [SZYFROWANA]
Dysk 500GB Dwie partycje BtrFS Minta reszta,3 Partycje Ntfs Windows[Plus jeszcze te partycje co on sobie sam tworzy w czasie instalacji],sposób Stawiania Manual.
Timeshift AKTYWNY
Odpowiedz
#2
0
Stosujesz nietypowe, mniej stabilne rozwiązania z których mogą wynikać jakieś problemy. BTRFS zamiast EXT4 to najbardziej prawdopodobna przyczyna. Szyfrowanie całej partycji domowej można zastąpić utworzeniem jednego zaszyfrowanego katalogu na najbardziej wrażliwe treści. Poza tym dwa programy rozruchowe na jednym dysku to też nietypowe rozwiązanie.
Hibernacja też nie jest polecana ze względu na niestabilność.
Odpowiedz
#3
0
Hibernacja jest niestabilna? Ja o czymś nie wiem? Big Grin
Odpowiedz
#4
0
(11-12-2021, 20:16)morfik napisał(a): Hibernacja jest niestabilna? Ja o czymś nie wiem? Big Grin
              Kolega wyżej nie chciał zapewne napisać,że trzeba Secure Boot Wyłączć,żeby działało(ni ma podpisu WQHL czy jakoś tak tylko Zwykły),a to za mało. Cool MS sobie sam w stopę strzela....,bo to samo na Windows 10 jest wymagane żeby podmontować btrfs/ex4 zewnętrznym sterownikiem zgita np do BtrFs.....

Dodano po pewnym czasie:
(05-12-2021, 17:44)magnus napisał(a): Stosujesz nietypowe, mniej stabilne rozwiązania z których mogą wynikać jakieś problemy. BTRFS zamiast EXT4 to najbardziej prawdopodobna przyczyna. Szyfrowanie całej partycji domowej można zastąpić utworzeniem jednego zaszyfrowanego katalogu na najbardziej wrażliwe treści. Poza tym dwa programy rozruchowe na jednym dysku to też nietypowe rozwiązanie.
Hibernacja też nie jest polecana ze względu na niestabilność.
       Zrobiłem SWAP 9 GB i już nie ma Frezz.System plików btrfs jest już stabilny szybciej migawki robi nie wiem na co czekać z używaniem...(Pamiętam z Ext4 też takie jaja były,że opóźniali obsługę w distrach nawet).
Trza "Złapać Byka Za Rogi i Nie Bać Się",Najwyżej COś Wybuchnie Big Grin Big Grin Big Grin
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości