Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LMDE czy Mint "Ubuntu"?
#1
0
Witam. Który lepiej wybrać? Zwykły Mint czy LMDE? I dlaczego?
Pozdrawiam. Smile
#2
0
Jeżeli dopiero zaczynasz przygodę z Linuxem, to zwykły Mint.
Życzyłbym sobie, by mnie otaczali
Ludzie otyli, przyczesani gładko,
Po których widać, że zdrowo śpią w nocy.
Spójrz na Kasjusza: chudy, jakby głodny;
Zbyt wiele myśli; tacy najgroźniejsi.#3
0
Zwykły Mint... Dlatego, że:
- bo tak. Big Grin

A tak serio... LMDE jest oparte bezpośrednio na Debianie. Tu więcej rzeczy trzeba ustawiać/konfigurować "z palca" w terminalu. Jest nieco bardziej "upierdliwy" dla mniej doświadczonego użytkownika. Na początek "zwykły"... potem sam zobaczysz. Choć na pierwszy rzut oka nie różnią się wcale.
#4
0
Zwykły Mint, jeśli jesteś zwykłym użytkownikiem i chcesz zwyczajnie używać komputera. Przerabiałem Debiana i LMDE. Przyrost wydajności, w moim przypadku (Thinkcentre C20, 2 x Xeon, 48 GB ramu), był ledwie zauważalny. Poza tym w LM wszystko odziała od razu po instalacji. Jeśli jesteś młodym człowiekiem, masz dużo wolnego czasu i chcesz się czegoś nauczyć, to może ... W moim przypadku, kiedy potrzebuję komputera do pracy i ma działać, LM jest optymalnym rozwiązaniem. Zresztą, postaw sobie oba systemy na maszynie wirtualnej i sprawdź jak się je obsługuje.
A swoją drogą, to mnogość rożnych dystrybucji jest porażająca. Jednak Mint na bardzo dobre wsparcie, częste aktualizacje i wielu życzliwych Pomagaczy na tym Froum. Smile
#5
0
Dzięki! Wybieram "zwykły" Mint. Smile
#6
0
Zamykam.


Skocz do:
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości