Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Środowisko Cynamon
#1
0
Mam takie pytanie: - czy środowisko "Cynamon" ma dużo większe wymagania niż Xfce. Pytanie zadaje dlatego, że LMDE 3 Cindy jest tylko na cynamonie.
W przypadku Minta można wybierać z trzech środowisk. Cynamona jeszcze nie używałem i ciekawi mnie jakie on ma wymagania (te w praktyce) bo mam tylko 4GB pamięci. Planuje co prawda (ale to tylko plany) dokupić 8GB (max. zalecane do modelu tego co mam) ale może się zdażyć, że "nagle" (odpukać w niemalowane) paść cały laptop - to po co dokupywać kość pamięci.
Dlatego ciekawi mnie działanie środowiska Cynamon.
Pozdrawiam Cool
Odpowiedz
#2
0
Cinnamon ma większe wymagania od XFCE.
Nie ma problemu sobie zmienić środowisko na jakie tam chcemy.
W przypadku Minta czy LMDE można wybierać z o wiele większej ilości środowisk niż trzy (nie wiem skąd wziąłeś tą liczbę).
Odpowiedz
#3
0
W zasadzie każde środowisko w Mincie jest "przestarzałe" (Cinnamon, Mate, Xfce). Bez wsparcia dla Waylanda to nie wróży dobrze na przyszłość.

PS Piszę to nie tylko w kontekście środowisk graficznych, a tarć w samym zespole Minta, o czym pisali na blogu https://blog.linuxmint.com/
Odpowiedz
#4
0
(19-04-2019, 20:13)dedito napisał(a): Cinnamon ma większe wymagania od XFCE.
Nie ma problemu sobie zmienić środowisko na jakie tam chcemy.
W przypadku Minta czy LMDE można wybierać z o wiele większej ilości środowisk niż trzy (nie wiem skąd wziąłeś tą liczbę).
Czyli liczbę 3
ze strony pobierania
Wiem, że środowisk w Linux jest znacznie więcej. Ale te trzy (do wyboru) są już do pobrania w obrazach ISO
[Obrazek: Q2uQLzGl.png]
Odpowiedz
#5
0
Ach, stąd ta liczba.
W repozytoriach masz ich trochę więcej niż trzy.
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości