Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozwiązane Prosty program do Normalizacji Dźwięku ?
#1
Music 
0
Chcę nagrać kilka Audio-CD [Obrazek: 1f3b6.png] [Obrazek: 1f3b7.png][Obrazek: 1f3b8.png] - muzyka. Piosenki mają różną siłę głośności. Jedne są głośniejsze inne nagrane zbyt cicho.
Czy ktoś wie Jakim programem można zgrabnie Podbić / wyrównać ich głośność ? Pliki są w .WAVE. To nie .mp3.
Chodzi o obróbkę wszystkie razem, nie pojedynczo.
#2
0
Z użyciem programu sox:
for file in *.wav; do sox "$file" "n_$file" norm -0.1; done

Z użyciem programu ffmpeg:
for file in *.wav; do ffmpeg -i "$file" -filter:a loudnorm "n_$file"

itd. itp. etc. ... jest sporo metod, również z użyciem aplikacji z interfejsem graficznym (Audacity?).
Być może aplikacja, której używasz do wypalania płyt, ma już taką opcję.
Podałeś za mało informacji , aby udzielić merytorycznej odpowiedzi.
#3
0
(02-01-2022, 13:33)dedito napisał(a): Z użyciem programu sox:
for file in *.wav; do sox "$file" "n_$file" norm -0.1; done

Z użyciem programu ffmpeg:
for file in *.wav; do ffmpeg -i "$file" -filter:a loudnorm "n_$file"

itd. itp. etc. ... jest sporo metod, również z użyciem aplikacji z interfejsem graficznym (Audacity?).
Być może aplikacja, której używasz do wypalania płyt, ma już taką opcję.
Podałeś za mało informacji , aby udzielić merytorycznej odpowiedzi.

Te programy co podałeś wydają mi się znacznie skomplikowane. Chodziło o to , że ja w swojej sytuacji tutaj nie mam czasu na dłuższa naukę. Miałem nadzieję na coś prostego. Dawniej był mp3gain i easymp3gain ale  Debian usunął to ze swoich serwerów. Nie znalazłem w sieci tego do zainstalowania. 
 Audacity załatwiło sprawę. Myślałem, że w Audacity będzie to o wiele bardziej czasochłonne. Okazało sie prostsze niż zakładałem Wink . Sprawa załatwiona.
#4
0
(02-01-2022, 13:55)rocky2 napisał(a): Te programy co podałeś wydają mi się znacznie skomplikowane. Chodziło o to , że ja w swojej sytuacji tutaj nie mam czasu na dłuższa naukę. Miałem nadzieję na coś prostego.
Dlatego pisałem:
Cytat:Podałeś za mało informacji , aby udzielić merytorycznej odpowiedzi.

Oznaczam wątek jako rozwiązany.
#5
0
Jak coś to zawsze jest mp3diags.
#6
0
(02-01-2022, 19:13)morfik napisał(a): Jak coś to zawsze jest mp3diags.

Ale to nie .mp3  Wink . Wspomniałem o tym. .mp3 to kompresja stratna i  dlatego do żadnej muzyki się  nie nadaje.
Pokombinowałem coś na Audacity.  Wink
#7
0
Opisz te kombinacje, przydadzą się innym.
#8
0
Krótko: Otwierasz w Audacity wybrany plik 1 lub wiele. Menu Główne --> efekty --> wzmocnienie. I tu kazdy samodzielnie musi ustalić ile mu potrzeba. Zastosuj. Menu Gł. --> eksportuj (zapisze do wykazanego miejsca na dysku). Tyle.
Nie sięgnąłem początkowo po Audacity bo wydawało mi się ż e to trzeba będzie robić "na piechotę" każdy plik oddzielnie.
#9
0
(02-01-2022, 19:46)rocky2 napisał(a):
(02-01-2022, 19:13)morfik napisał(a): Jak coś to zawsze jest mp3diags.

Ale to nie .mp3  Wink . Wspomniałem o tym. .mp3 to kompresja stratna i  dlatego do żadnej muzyki się  nie nadaje.
Pokombinowałem coś na Audacity.  Wink

Dla ludzkiego ucha ta kompresja stratna i tak jest nie do usłyszenia. Ja u siebie mam piosenki w 320 kbit/s, 44100/48000 Hz, 16bit per sample i naprawdę usłyszeć w tym różnicę w stosunku do FLAC czy WAV to trzeba być niezłym koxem. Big Grin Natomiast bardzo zauważalna jest różnica w zajmowaniu przez taki plik miejsca na dysku. Ale co kto tam lubi. Big Grin


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości