Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ubuntu 21.10, 20.04. Głuche wyjście brak dźwięku na głośnikach i mikrofonie
#21
0
(16-01-2022, 10:01)dedito napisał(a): Na podstawie logów z alsy:
Cytat:    2.921351] snd_hda_intel 0000:00:1f.3: dmic_detect option is deprecated, pass snd-intel-dspcfg.dsp_driver=1 option instead
...
[ 1607.623010] snd_hda_intel 0000:00:1f.3: dmic_detect option is deprecated, pass snd-intel-dspcfg.dsp_driver=1 option instead
Spróbuj z wymienioną opcją jako parametr startowy:
Kod:
snd-intel-dspcfg.dsp_driver=1
lub w /etc/modprobe.d/alsa.conf (jeśli pliku nie ma to go stwórz)
Kod:
options snd-intel-dspcfg dsp_driver=1
i potem restart systemu.
Jak to nie pomoże to jeszcze spróbuj z opcją ustawioną na 0

Niestety nic nie pomogło, tyle lat siedzę na linuksie i nigdy ale to nigdy takiego problemu nie miałem, zawsze nawet jak się pojawiał to dało się to rozwiązać w dzień dwa albo w parę godzin a tutaj mi się już wszystkie pomysły pokończyły, jeszcze zainstaluje najnowsze jajko 5.16 ale to wątpię żeby pomogło.
#22
0
W internetach piszą, że do jajka 5.4 było dobrze więc celowałbym raczej w starsze jajko niż nowsze.
Inna sprawa, że możesz robić coś źle i stąd brak efektów.
Całą sprawę komplikuje też trochę fakt, że zamieszczasz logi z różnych dystrybucji i nie wiadomo nawet czy z tych samych maszyn skoro wspominasz o pracy na 4 laptopach.
#23
0
Zamieszcza ostanie logi tylko z Ubuntu 20.04 lts bo tylko na nim próbuje to zrobić. Instaluje poprawnie Kernel inne porzucone rozwiązania. Dziękuję za pomoc , ale się poddaje pierwszy raz od 18 lat jak siedzę na linuksie się poddaje. Postanowiłem oddać laptopa córce , do nauki zdalnej (bo jej się spodobał ) a jutro kupię sobie inny nowy . Nie mam już zdrowia do tego Huaweia , i nie mam czasu żeby się tym bawić. Mówiłem że pracuje na 4 laptopach bo wykonuje pracę na 4 kompach Wink


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości