Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z rozdzielczością!
#1
0
Witam,
mam problem z rozdzielczością w Mint. Mianowicie w aplikacji "ekran" mam do wyboru tylko kilka opcji z rozdzielczością 1360x768. Niestety żadna z tych opcji nie działa i nie ma domyślnego frame rate 60.00 Hz. Tylko 59.80 Hz, 59,96 Hz i 60,02 Hz. Głównie zależy mi na tym by działał telewizor podpięty pod HDMI z tą rozdzielczością(inne mnie nie interesują, bo albo wszystko jest za duże, albo np Youtube jest odpalany w panoramicznym obrazie). Poradziłem sobie częściowo pisząc taki skrypt i dodając go do programów uruchamiających wraz z systemem, ale to nie jest do końca dla mnie rozwiązanie problemu, bo chciałbym by Cinnamon w aplikacji "ekran" sam mi wykrywał tą rozdzielczość. Skrypt który napisałem:

Kod:
#! /bin/bash
xrandr --newmode "1360x768_60.00"  84.75  1360 1432 1568 1776  768 771 781 798 -hsync +vsync
xrandr --addmode HDMI-1 1360x768_60.00
xrandr --output HDMI-1 --mode 1360x768_60.00


Znalazłem też kogoś kto na innym forum próbował rożnych możliwości niestety bez skutku. 
http://billauer.co.il/blog/2019/08/cinna...on-xrandr/

Czy ktoś wie co można z tym zrobić i czemu na Ubuntu z Gnome to działa?  Undecided Undecided Undecided  

[Obrazek: d1rQntml.png]
Odpowiedz
#2
1
Better response on post RE: Problem z rozdzielczością!Cześć.
To, co zrobiłeś ze skryptem, to doskonały pomysł i rozwiązanie problemu. Sam korzystam z tego rozwiązania na dwóch komputerach. Zasadniczo pomóc mógłby ewentualnie lepszej jakości kabel HDMI, ale bez gwarancji powodzenia. Cokolwiek byś nie robił przy pomocy xrandr, będzie sprowadzało się do tego, co robi skrypt.
W internetach powiadają, że Mint, to takie zepsute Ubuntu Wink
Grzebanie w plikach konfiguracyjnych tak zintegrowanego środowiska, jakim jest Cinnamon ja bym sobie odpuścił.

Wink
Syn pyta ojca programistę:
- Tato, dlaczego słońce wschodzi na wschodzie a zachodzi na zachodzie?
- Synu... jeśli działa, nie ruszaj.
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości