Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Instalacja Minta z zachowaniem danych
#1
0
Zamierzam przeprowadzić nową instalację Minta i mam taki dylemat.
Mam dwie partycje - jedną systemową i drugą przeznaczoną na dane (pliki osobiste). Chciałbym zamontować na partycji przeznaczonej na dane katalog /home. Powrzucam tam wszystkie pliki osobiste. Czy przy następnej czystej instalacji Minta i formacie partycji systemowej oraz z montowaniem katalogu /home na partycji przeznaczonej na dane, wszystkie poprzednio zawarte pliki w katalogu /home zostaną nienaruszone? Czy taka kombinacja jest bezpieczna?
Odpowiedz
#2
0
Tak.
Odpowiedz
#3
1
Better response on post RE: Instalacja Minta z zachowaniem danychRozwinę trochę poprzednią odpowiedź Big Grin

Katalog /home zawiera nie tylko pliki użytkownika ale także pliki konfiguracyjne programów. Jeżeli masz oddzielną partycję /home to podczas ponownej instalacji możesz ją pozostawić nienaruszoną wskazując jej punkt montowania jako /home ale bez formatowania. Nazwa użytkownika musi być ta sama.
Takie rozwiązanie działa dobrze kiedy ponownie instalujesz tą samą wersję systemu ale podczas aktualizacji na wyższą wersję to już nie działa tak dobrze ze względu na stare pliki konfiguracyjne programów.
Nie polecałbym tego szczególnie podczas aktualizacji z 20.3 na 21 gdzie nastąpi także zmiana wersji Ubuntu na którym Mint jest oparty.
Jeżeli najważniejsze jest zachowanie plików osobistych to lepiej pozostań przy oddzielnej partycji tylko na dane. Taką partycję można pozostawić nienaruszoną podczas każdej instalacji.
Odpowiedz
#4
0
Dziękuję.
Właśnie najważniejsze jest dla mnie zachowanie plików osobistych. Czyli podczas instalacji Minta zostawić dla partycji na dane montowanie katalogu partycji jako /?
Odpowiedz
#5
1
Better response on post RE: Instalacja Minta z zachowaniem danychPunkt montowania / jest zarezerwowany dla partycji z systemem.
Jeżeli masz już partycję z danymi to podczas instalacji nie zaznaczaj jej do formatowania i wpisz punkt montowania (nie wybieraj jednego z domyślnych). Punkt montowania może być taki jak masz obecnie albo go zmień na dowolny np. /magazyn
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości