Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jakie partycje dla systemu 250GB i Home 250GB?
#11
0
(05-02-2022, 13:45)nigraS napisał(a): Mam w sumie 3 dyski SSD.
Na jednym jest Windows, na drugim myślałem by dać Minta, a na trzeci /home

Czy może zatem pierwszy dysk z Windowsem podzielić i przeznaczyć 50 GB na system Minta, a na drugi dysk dać /home?
Zależy mi, aby /home było na oddzielnym dysku, ponieważ już raz wszystko straciłem gdy dysk z systemem padł.
No to jak masz jeden dysk na Windows a drugi na minta to ten trzeci zrobił bym właśnie w NTFS abyś z Windowsa też miał dostęp do dysku bez kombinowania. Ale to tylko moja wizja
Odpowiedz
#12
0
(05-02-2022, 16:09)nigraS napisał(a): Dysk talerzowy jest lepszy od SSD?
Jako magazyn? Wydaje mi się, że tak. Nie jest tak szybki jak SSD, ale w razie "W" można z niego dane odzyskać.
Odpowiedz
#13
0
Jeśli chodzi o dostęp do plików z Windowsa, to wolałbym aby go nie było ze względów bezpieczeństwa.

Poczytam na temat Timeshift - nie słyszałem o tym.

Czyli podsumowując najlepiej jest zainstalować Minta na oddzielnym dysku (nie na tym co jest Windows) i nie bawić się w dodawanie trzeciego dysku na /home, a jedynie kupić dysk talerzowy i skonfigurować Timeshift?
Odpowiedz
#14
1
Better response on post RE: Jakie partycje dla systemu 250GB i Home 250GB?SSD są lepsze od HDD pod każdym względem więc nie musisz nic kupować.
Jeżeli dysk talerzowy ulegnie awarii to samemu także nie odzyskasz tych danych.
Poza tym nie potrzebujesz odzyskiwać danych z dysku który uległ awarii ponieważ właśnie po to będziesz miał drugą kopię tych danych na innym dysku.
Odpowiedz
#15
0
Czyli tak:
Dysk 1 - Windows
Dysk 2 - Mint
Dysk 3 - kopia

Zgadza się?
A podczas instalacji Minta pozwolić Mu, aby sam podzielił dysk na partycje?
Odpowiedz
#16
0
Zrób to ręcznie i na trzecim dysku utwórz partycję z punktem montowania np. /kopia
Partycja na której będą migawki Timeshift musi być sformatowana jak Mint czyli EXT4 a nie NTFS (Windows).
Odpowiedz
#17
0
Czy takie partycje mogą być?
1. System EFI: 500 MB
2. Swap: 1500 MB
3. Punkt montowania /: 51200 MB
4. /home: 202800 MB
Odpowiedz
#18
1
Better response on post RE: Jakie partycje dla systemu 250GB i Home 250GB?Podczas instalacji tworzony jest automatycznie plik wymiany swapfile, wielkość 2000 MB, więc partycja swap nie jest potrzebna.
Na System EFI wystarczy 300 MB. Jeżeli masz na drugim dysku zainstalowany Windows to nie musisz tworzyć partycji System EFI bo instalator użyje tej utworzonej przez Windows.
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości