Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
W uśpieniu bateria wyczerpuje się
#11
0
Otwórz dzienniki, zaznacz po lewej wszystkie, kliknij lupę na górze i wpisz "battery" - może coś wyskoczy, poza tym, że jest obecna.
W Cinnamonie czasem uśpienie potrafi nie zadziałać. Jeśli masz cichy komputer i nie słychać wentylatora, to nawet poruszenie myszką w trakcie usypiania potrafi wybudzić komputer.
Pokaż wynik systemctl status systemd-suspend. - powinien pokazać też ostatni okres uśpienia.
Odpowiedz
#12
0
(12-02-2022, 18:21)akaiyuki napisał(a): W sumie myślalem, że uśpienie i hibernacja to różne określenia tego samego stanu Smile
Zdecydowanie nie.
https://askubuntu.com/questions/3369/wha...nd-suspend
Cytat:Suspend does not turn off your computer. It puts the computer and all peripherals on a low power consumption mode. If the battery runs out or the computer turns off for some reason, the current session and unsaved changes will be lost.

Hibernate saves the state of your computer to the hard disk and completely powers off. When resuming, the saved state is restored to RAM.
Odpowiedz
#13
0
Dzięki za odpowiedzi. Długo mnie nie było, bo nie działają powiadomienia mailowe i mi się zapomniało.
Odpowiedz
#14
0
Był problem z mejlami, ale już powinny działać.
Odpowiedz
#15
0
Przepraszam, że nie kontunuowałem wątka. Ostatnie 2 tygodnie to u mnie jakieś szaleństwo. A wczoraj udało mi się znowu spierd... system i dzisiaj instalowałem go od nowa, więc temat już może nieaktualny. Najwyżej kiedyś do niego wrócę. Teraz mam inny problem, bo nie mogę zmieniać rozdzielczości ekranu. Jest tylko jedna, najwyższa, a z moim wzrokiem nie bardzo mogę z niej korzystać. Ale to już w innym wątku.
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości