Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mate - przycisk minimalizacji i znikające okna
#1
0
Linux Mint 20.3 64 bit  Mate

Kilka dni temu włączyłem jak zwykle komputer i zobaczyłem na pulpicie nowy katalog: "Old Firefox Data"
i drugi pasek zadań na górze ekranu. To jednak nie koniec niespodzianek - zauważyłem że kliknięty
"minus" w prawym górnym rogu okna pracującego programu lub otwartego do edycji pliku textowego
wcale nie "ściąga" go na pasek zadań tylko gdzieś on znika w dalszym ciągu pracując i nie można
go nigdzie znaleźć. Z dodatkowym paskiem zadań sobie poradziłem, z katalogiem "Old Firefox Data"
też sobie poradzę, cały problem to właśnie to znikanie bez śladu okienek co jest uciążliwym bo
np. można wyedytować sporo textu i ściągając go na pasek nie ma możliwości dokończenia edycji -
czyli utrata całej pracy. Proszę o pomoc w tym problemie.
#2
1
Better response on post RE: Problemy z Mate i paskiem zadańSprawdź czy na nowym użytkowniku też występuje opisywany problem ze znikającym okienkiem.
Być może nie masz apletu "przyciski okien" lub coś podobnego.
https://mintguide.org/effects/425-instal...-mate.html
Spróbuj też skrótów:
Alt+Tab: przełączanie pomiędzy okienkami na bieżącym obszarze roboczym.
Control+Alt+Tab: przełączanie pomiędzy okienkami na wszystkich obszarach roboczych.
P.S.Przenoszę i zmieniam tytuł.
#3
0
Dziękuję za odpowiedź. Zrobiłem drugiego usera i na jego koncie takich cudów nie ma.
Pierwsze zadowolenie przyniosła kombinafja klawiszy Alt + Tab - przywraca
zminimalizowane okno, a to już coś. Drugiej opcji nie wiem jak zastosować bo nic nie robi,
a jak ją prztrzymać to szybko mrugocze okienkiem. Co do programu Dock (ten z linku)
to nie wiem co odpowiedzieć bo po przejrzeniu "Synaptic'a" było tam dużo pozycji "cairo-dock",
ale jak wcześniej okna zachowywały się normalnie to chyba ten program jest.
#4
1
Better response on post RE: Mate - przycisk minimalizacji i znikające oknaKliknij PPM na panelu, wejdź w tryb edycji i dodaj aplet, który nazywa się  "lista okien"... lub jakoś podobnie. Tu jest problem.
Nie mam Mate pod ręką, nie pamiętam dokładnie, jak się to w Mate robi, ale o taki aplet chodzi.


PPM na panelu, "zresetuj panel". Powinno załatwić sprawę.
#5
1
Better response on post RE: Mate - przycisk minimalizacji i znikające oknaWarto by się zastanowić także co spowodowało te wszystkie problemy.
Czy nie robiłeś czasem aktualizacji systemy z wersji 19.x na 20.3?
#6
0
(22-02-2022, 11:25)yahoob3 napisał(a): Kliknij PPM na panelu, wejdź w tryb edycji i dodaj aplet, który nazywa się  "lista okien"... lub jakoś podobnie. Tu jest problem.
Nie mam Mate pod ręką, nie pamiętam dokładnie, jak się to w Mate robi, ale o taki aplet chodzi.


PPM na panelu, "zresetuj panel". Powinno załatwić sprawę.

Dziękuję za pomoc. Restet Panelu wprawdzie kasuje ikony Panelu, ale to nie jest duży kłopot
zważywszy że wszystko wróciło do normy. Temat do zamknięcia.

Dodano po pewnym czasie:
(22-02-2022, 16:32)magnus napisał(a): Warto by się zastanowić także co spowodowało te wszystkie problemy.
Czy nie robiłeś czasem aktualizacji systemy z wersji 19.x na 20.3?

Robiłem tylko update tego Mint Mate 20.3  - aktuaoizowałem pakiety w nadziei że po
aktualizacji wszystko wróci fo normy,  ale tak się nie stało. Jednak wyżej znalazło się
rozwiązanie.
#7
0
Panel w Mate jest nieco ubogi w możliwości personalizacji.
Ikony panelu (domyślam się, że chodzi o aktywatory, które dodałeś sam), nie stanowią standardowego wyposażenia panelu, stąd ich zniknięcie po resecie.
Zamykam wątek.


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości