Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozwiązane Chińska klawiatura - brak polskich znaków
#1
0
Linux Mint 20.3 Mate 64 bit.

Kupiłem chińską klawiaturę bluetooth. Wszytsko ładnie pracuje, ale mam problem z polskimi znakami diakrytycznymi.
Nie mogę na tej chińskiej klawiaturze ich osiągnać za Chiny Smile. Link do niej tutaj.
[Obrazek: H5d673c41a1754208960dfeb8dd8b4f2cH.jpg]
Lakoniczna instrukcja mówi tylko o przełączaniu języków przy pomocy klawisza F7. Próbowałem wielu kombinacji klawiszy, ale nic nie osiągnałem. Proszę o pomoc w temacie.
#2
1
Better response on post RE: Chińska klawiatura - brak polskich znakówWygląda na to że ta klawiatura nie ma klawisza AltGR (prawy Alt) który służy do wybierania trzeciego i czwartego poziomu czcionek (także polskich znaków).
Wybierz inny klawisz dla tej funkcji np. lewy Windows który na tej klawiaturze oznaczony jest jako Command:
Menu > Klawiatura > Układy > Opcje > Key to choose 3rd level > Left Win
#3
0
(03-03-2022, 16:59)magnus napisał(a): Wygląda na to że ta klawiatura nie ma klawisza AltGR (prawy Alt) który służy do wybierania trzeciego i czwartego poziomu czcionek (także polskich znaków).
Wybierz inny klawisz dla tej funkcji np. lewy Windows który na tej klawiaturze oznaczony jest jako Command:
Menu > Klawiatura > Układy > Opcje > Key to choose 3rd level > Left Win
Tak istotnie - ta klawiatura nie ma prawego klawisza Alt. Zrobiłem jak napisałeś i jak widzisz działa bo odpowiedź piszę właśnie z tej klawiatury. Dziekuję za pomoc !

Temat to zamknięcia
#4
0
Oznaczam wątek jako rozwiązany.
Zamykam wątek.


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości