Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Widok prezentera w Libreoffice
#1
0
W czasie prezentacji Libreoffice Impress na projektorze używam widoku prezentera na laptopie. Jeśli mam ustawioną animację umożliwiającą wyświetlanie kolejnych obiektów po kliknięciu, to po prawej stronie mam slajd następny, a nie obecnie prezentowany. Jak ustawić, żeby działało tak, jak w Power Point, że mam ten sam wyświetlony w całości, który właśnie stopniowo się odsłania na projektorze?
Odpowiedz
#2
0
Grzebałeś może coś w menu: Pokaz slajdów, Ustawienia pokazu slajdów?
Nie mam nic z animacjami... i wygląda to u mnie tak:
[Obrazek: mgicvM3l.png]
Odpowiedz
#3
0
(30-03-2022, 20:38)yahoob3 napisał(a): Grzebałeś może coś w menu: Pokaz slajdów, Ustawienia pokazu slajdów?
Nie mam nic z animacjami... i wygląda to u mnie tak:

U mnie jest tak

[Obrazek: O59QL79l.jpg]


Chodzi o to, abym miał po prawej stronie całość obecnego slajdu, ponieważ chcę stopniowo odsłaniać akapity. Tymczasem jest po prawej slajd następny.
Odpowiedz
#4
0
Heh, takie rzeczy to chyba tylko w widoku prezentera ma wyświetlenie "slajdy". Na dole obok strzałek i notatek, ale to raczej nie to, jak sądzę, co chciałbyś uzyskać... małe i nic nie widać. Przynajmniej ja nic nie widzę Smile
Ewentualnie możesz wrzucić sobie treść slajdu jako "notatkę" do niego i włączyć widok "notatki"...


  [Obrazek: cEZl5lC.png]


Patrzyłem nawet w WPS Presentation, ale też takich cudów nie ma.
Odpowiedz
#5
Photo 
0
(31-03-2022, 18:48)yahoob3 napisał(a): Heh, takie rzeczy to chyba tylko w widoku prezentera ma wyświetlenie "slajdy". Na dole obok strzałek i notatek, ale to raczej nie to, jak sądzę, co chciałbyś uzyskać... małe i nic nie widać. Przynajmniej ja nic nie widzę Smile
Ewentualnie możesz wrzucić sobie treść slajdu jako "notatkę" do niego i włączyć widok "notatki"...


  [Obrazek: cEZl5lC.png]


Patrzyłem nawet w WPS Presentation, ale też takich cudów nie ma.

Zgadza się. Pomyliło mi się z opcją prezentera PowerPointa, która pozwala na wyświetlanie na dole wszystkich slajdów prezentacji. Można ostatecznie w Impress przełączyć na widok wszystkich slajdów, zwiększyć ich rozmiar i w ten sposób widzieć u siebie na laptopie to, co się pokaże za chwilę na projektorze. Tak jak to jest w MS Office, w dodatku w dość leciwej wersji.

Przykład:

[Obrazek: powerpoint-tryb-prezentera.png]

Zbyt długo nie używałem MS Office i dlatego myślałem, że widok całości slajdu jest z prawej strony.
Gdyby udało się uzyskać taki efekt, jak to jest wyżej, to by mi wystarczyło.
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości