Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Miłośnicy horrorów - polecenia i opinie o filmach
#1
0
Zaczynam offtop bo jest wieczór i nie ma czego oglądać, a najlepiej jakiś horrorek. Prosiłbym o polecenie czegoś w rodzaju człowiek vs. człowiek, nie żadne tam zombie, duchy czy inne pierdzibąki. No chyba, że nad wyraz dobre - może poznam czegoś czego nie mam.

Fajnie jakby dało się w tym wątku pogadać z Wami o horrorach, mam też nadzieje spotkać tutaj innych sympatyków gatunku.
Odpowiedz
#2
0
Klasyka: "Srpski film".
Życzyłbym sobie, by mnie otaczali
Ludzie otyli, przyczesani gładko,
Po których widać, że zdrowo śpią w nocy.
Spójrz na Kasjusza: chudy, jakby głodny;
Zbyt wiele myśli; tacy najgroźniejsi.



Odpowiedz
#3
0
(16-04-2022, 13:11)ontos napisał(a): Klasyka: "Srpski film".
Wiesz, odróżniam horrory od chorych filmów. Poza tym to nie tyle horror co film dla zwyroli i o ile byłyby tam wyłącznie osoby dorosłe nie miałbym z nim problemu. Natomiast film jest jaki jest i ja osobiście nie miałem życzenia go oglądać.

Klasyka to jest Ludzka Stonoga - bardzo ciekawa seria poza trzecią częścią.
Odpowiedz
#4
0
(16-04-2022, 14:52)azn napisał(a): o ile byłyby tam wyłącznie osoby dorosłe nie miałbym z nim problemu.

To może lepiej nie oglądaj "Koszmaru z ulicy Wiązów". Tam giną głownie dzieci.

Cytat:Natomiast film jest jaki jest i ja osobiście nie miałem życzenia go oglądać.
Czyli oceniasz film, którego nie widziałeś. Ok.

Cytat:Klasyka to jest Ludzka Stonoga - bardzo ciekawa seria poza trzecią częścią.

Czyli, film w którym szalony chirurg przyszywa usta do odbytu innej ofiary, nie jest dla zwyroli? De gustibus non est disputandum. Wink Wink
Życzyłbym sobie, by mnie otaczali
Ludzie otyli, przyczesani gładko,
Po których widać, że zdrowo śpią w nocy.
Spójrz na Kasjusza: chudy, jakby głodny;
Zbyt wiele myśli; tacy najgroźniejsi.



Odpowiedz
#5
0
Dobra nie bawie sie w cytaty bo ciezko sie to formatuje z komorki.

Akurat "Koszmaru" nigdy nie ruszałem ale dobrze wiedzieć. A co do twojej propozycji, oglądałem do czasu aż zobaczyłem co tam pokazują - wtedy zdecydowałem, że mi wystarczy. Bo to nie jest już strach tylko to że ktoś chciał banalnie zszokować. I potem internetowe przychlasty bez resztki człowieczeństwa cwaniakują polecając takie produkcje - tak samo jak to zrobiłeś ty. Gratuluję poziomu.

Co do "Stonogi", tam masz dorosłe osoby, a co robił chirurg. Robił co robił, dopiero po dłuższym czasie obcowania z horrorami doceniłem ten film bo ktoś miał jakiś nowy pomysł czego próżno szukać w innych filmach. I chociaż trójki nie lubię to byłbym za penitencjarną stonogą - uważam, że film poddaje ciekawe rozwiązania.

Do łaciny się nie odniosę bo jej nie znam a googlował nie będę bo ktoś chciał się poczuć mądry.
Odpowiedz
#6
0
(16-04-2022, 22:44)azn napisał(a): potem internetowe przychlasty bez resztki człowieczeństwa cwaniakują polecając takie produkcje - tak samo jak to zrobiłeś ty. Gratuluję poziomu.

Nie przypominam sobie, żebym obrażał Ciebie, tak jak Ty usiłujesz obrazić mnie. Zresztą, gadka o poziomie w ustach kogoś polecającego "Ludzką stonogę", trąci trochę hipokryzją (żebyś nie musiał googlować, podaję link do definicji hipokryzji: https://pl.wikipedia.org/wiki/Hipokryzja )


Z mojej strony EOT.
Życzyłbym sobie, by mnie otaczali
Ludzie otyli, przyczesani gładko,
Po których widać, że zdrowo śpią w nocy.
Spójrz na Kasjusza: chudy, jakby głodny;
Zbyt wiele myśli; tacy najgroźniejsi.



Odpowiedz
#7
0
Widzisz, to nawet nie chodzi o obrażanie Ciebie przeze mnie - chodzi o to, że polecając filmy gdzie krzywdzone są dzieci i to w taki obrzydliwy sposób; sam obrażasz siebie w oczach osób, które mają jakikolwiek społeczno-moralny kręgosłup. Wiem jak to wygląda ale wierz lub nie - nie tyle miałem na celu obrazę Ciebie co wyrażenie opinii na temat czegoś co jest tak wstrętne moim zdaniem - że po prostu trzeba się wypowiedzieć jeśli ktoś coś takiego poleca.
Moja sympatia do "Stonogii" oczywiście też nie musi się każdemu podobać, ale jak mówię - tam chociaż byli dorośli ludzie.

Dodano po pewnym czasie:
To może zmieniając temat dodam coś czego zdecydowanie nie polecam. Otóż powstało w 2011 takie coś jak Cabin in the Woods aka. Dom w głębi lasu. Moim zdaniem tragedia, niby to komedia niby horror a jest tak przewidywalne i robione pod pojane towarzystwo nastolatków, że szok. Z mojej strony zdecydowanie odradzam:
https://www.filmweb.pl/film/Dom+w+g%C5%8...011-487684

A jeśli chodzi o polecenie - Baskin z 2015. Produkcja Turecka przy czym w życiu bym się nie spodziewał, że obejrzę film z tego kraju - jeszcze będę go chwalił. A jeden z moich ulubionych horrorów - gwoli ścisłości, nie o satanistach - to zupełnie inny krąg kulturowy. Strona na filmweb:
https://www.filmweb.pl/film/Baskin-2015-753345
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości