Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pogawęgdki o Manjaro, Archu.
#11
0
(17-04-2022, 12:46)gerwazy87 napisał(a): Mamy wymagać bo system będzie niszowy i nie będzie na niego np gier albo sterowników. Bo producenci mają to gdzieś ale gdy system byłby popularny sterowniki robili by od razu.
Heh, chcesz wszystkie gry i sterowniki to korzystaj z Windowsa - bez urazy ale z takim podejściem, po co ci Linux?

(17-04-2022, 12:46)gerwazy87 napisał(a): Co do zboczeńców rozbraja mnie jak ktoś pisze że woli xfce bo zajmuje 200 ramu a nie 300.
Znaczy poza tym, że nie rozumiem po co ludzie w ogóle korzystają z XFCE to nie widzę nic dziwnego w porównywaniu ilości zużywanego ramu. Natomiast fakt faktem, jak coś korzysta z 200/300 ramu to w ogóle jest nie do użytku na samym starcie(nie no żartuję oczywiście) Smile

(17-04-2022, 12:46)gerwazy87 napisał(a): Chciałbym aby instalwcja sterowników niech będzie do tej NVIDIi wygodala by tak aby pobierasz paczkę deb i instalujesz i tyle albo wpisujesz w konsole np sudo apt install nvidia-driver-390. Ale jak pomimo tego są problemy to sorry.
Dlatego kupuje się karty które mają porządne sterowniki otwartoźródłowe jak amdgpu np.

(17-04-2022, 12:46)gerwazy87 napisał(a): To jest fakt że Linux zrobił wielki krok i chwała mu za to. Osobiście nie czuje się lepiej że dopisuje linijkę tekstu w konsoli do jakiegoś configa są ciekawsze rzeczy.
Nie ma gorszego przekleństwa niż popularyzacja linuksa wśród osób nie interesujących się chociażby hobbistycznie komputerami - smutne ale prawdziwe.

(17-04-2022, 12:46)gerwazy87 napisał(a): Największym plusem Linuxa jest to że jest darmowy powiedzmy sobie szczerze.
Chyba kpisz.
Odpowiedz
#12
0
Jak widać mamy inne punkty widzenia możemy tu przedstawiać argumenty ale widać że każdy zostanie przy swoim więc nie wiem czy jest sens jakiejś grubszej dyskusji. Pozwolę sobie odpowiedzieć tylko na pytanie czemu mam Linuxa.

Ponieważ windows od jakiegoś czasu idzie złą drogą i od dłuższego czasu nie odpowiada mi ten system, Ostatni dobry był 7 nowsze to nie wypały. Nie zamierzam kupować starego systemu wieć przeskoczyłem na Linuxa, mam go już jakiś czas i powoli wyrabiam sobie opinie o nim wiec może się za jakiś czas wszystko zmienić. Linux jako system darmowy jest naprawde niezły rozwinął się bardzo chyba od kiedy pojawił się Android. Dobrze było by jeszcze pare rzeczy zmienić wg mnie ale jest naprawde nieźle. Jeśli chodzi o sterowniki/sprzęt kupiłem laptopa ponieważ nie mam miejsca na drugi stacjonarny w domu i nie wiedziałem że są problemy ze sterownikami pod nvidia w linux, Ogólnie jestem zwolennikiem AMD, ale nie zawsze warto wziąć karte graficzna od AMD bo to kwestia wydajności i ceny.

Dodano po pewnym czasie:
Do zamknięcia
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości