Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Informacje i ciekawostki ze świata Linuxa.
#21
1
Better response on post RE: Informacje i ciekawostki ze świata Linuxa.
(20-05-2021, 18:43)ciastek1981 napisał(a): Morfik dobre dwa tygodnie temu u siebie na Sidzie spiął to z PulseEffects i działało bez problemów.

Eee, to nie tak. Big Grin Pierw, żeby mi to zaczęło działać to musiałem ciągnąć zarówno pipewire jak i pulseeffects z repo experimental a ostatecznie budowałem to z najnowszego git. Ale to i tak nie pomogło za wiele, bo o ile to działa to jest cała masa problemów, z którymi nie szło się uporać -- głównie niesamowite opóźnienia dźwięku, np. przy oglądaniu filmów (nie wiem czy wszystkich, bo zwykle mam x265, a one potrafią dość mocno procka obciążać i pewnie stąd są problemy ze stabilnością dźwięku, np. mp3 były odtwarzane dość dobrze) i taka desynchronizacja dźwięku w stosunku do obrazu mnie strasznie wnerwiała i ostatecznie wróciłem do pulseaudio, który nie ma takich dziwnych problemów. Big Grin Poza tym, nie spotkałem jeszcze natywnego wsparcia PW w aplikacjach, więc zwykle trzeba jechać w appkach na ustawieniach PA i to może generować problemy. Zanim natywne wsparcie w appkach się pojawi dla PW, to zapewne trochę czasu minie, podobnie jak było ze wsparciem natywnym dla PA.

Może za pare lat będzie ten pipewire bardziej stabilny ale na razie jest iście nieużywalny. Big Grin

(20-05-2021, 18:44)dedito napisał(a): Ja tam nie pałam miłością do pulsaudio, miałem właśnie zamiar przejść na to Pipewire bo tam podobno nie ma problemu z obsługą słuchawek BT i profilu headset.


Mi PA bez problemu obsługuje fona, tj. z fona mogę puścić sobie mp3 na głośniki kompa przez PA i bez problemu zarządzać takim strumieniem z telefonu. W przypadku PW już to nie działa i pewnie działać nie będzie. Big Grin Generalnie to widziałem całą masę problemów z BT i PW, część chyba im się udało rozwiązać ale wciąż jest to zwykle na git master a nie w normalnym wydaniu, więc pewnie dla przeciętnego usera dalej te problemy z BT będą.

(20-05-2021, 18:50)D35CART35 napisał(a): A czy pulseeffects będzie od razu działać po zainstalowaniu z repo?

Póki co pulseeffects ma dwie wersje: 4 i 5, które są rozwijane osobno. Wersja 4 jest przeznaczona dla PA, 5 dla PW. W debianie np. jest tylko wersja 4. I jak ktoś by chciał używać tej 4 z PW, to będzie miał całą masę problemów -- dlatego ja budowałem to sobie z gita bezpośrednio, by ta wersja 5 była i całościowo to działało o wiele lepiej.
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości