Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mint live - nośnik rozruchowy - kontynuacja zamknietego watku
#11
0
Uruchom pendrive z Mintem Live i poprzez program Timeshift usuń migawki na dysku zostawiając tylko jedną.
#12
0
Poddaję się - nie mam pendrive z Mintem Live , nie wiem jak go pozyskać oraz jak go się uruchamia plus zupełny brak wiedzy jak dostać się do programu Timeshift i usunąć migawki .
Nie mniej , dziękuję za pomoc . Pozostanę z konieczności przy sy....ie = win10 - szkoda .
#13
0
W takim razie zamykam.
#14
0
Z uwagi na zamknięty wątek w którym poddałem się , proszę administracje forum o jego otwarcie z uwagi na to iż chcę  rozwiązać mój problem .
Zgodnie z zaleceniem  w jednym z postów, po pierwsze muszę utworzyć  Mint live  - czyli jak rozumiem rozruchowy nośnik USB .
Pytania w związku z tym :
Na stronie etcher  mam do wyboru :
download  for windows
download for linux
umieszczam usb  (  16 GB) w komputerze  z win 10  i wtedy pobieram   dla linux  czy windows ? - mając na uwadze to iż  chcę docelowo wyczyścić system  linux mint   - na laptopie  dell inspiron 1300   .
Zgodnie z tą  instrukcją zamieszczoną tu na forum -  poniżej , pobierane programy ( dla win 10 czy linux instalują się u mnie na  dysku komputera  a nie na  usb .
Co robię źle ?
Proszę o wyjaśnienie  .





Utworzenie rozruchowego nośnika USB

Napęd USB (pendrive), który nie powinien być mniejszy niż 4 GB, zostanie w tym procesie sformatowany, co oznacza że wszystko co się na nim znajduje będzie usunięte.
Do jego utworzenia użyjemy programu >> Etcher który pobieramy i uruchamiamy.


Klikamy na "Flash from file" i wybieramy plik ISO. Klikamy na "Select target" i wybieramy napęd USB. Klikamy "Flash!". Po kilku minutach nośnik rozruchowy będzie gotowy.
#15
0
Prośby o otwarcie wątku kieruj przez pw lub zgłoszenie w zamkniętym wątku
#16
0
Nie trzeba żadnego Etchera!
W akcesoriach Minta jest program "Zapisywanie obrazów płyt na USB". Wskazujesz pobrany obraz Minta oraz nośnik USB. Używałem wielokrotnie, działa bez zarzutu.
[Obrazek: 96ae32b114e54.jpg]
#17
0
(23-05-2022, 07:09)omkar napisał(a): Nie trzeba żadnego Etchera!
W akcesoriach Minta jest program "Zapisywanie obrazów płyt na USB". Wskazujesz pobrany obraz Minta oraz nośnik USB. Używałem wielokrotnie, działa bez zarzutu.

Jeśli możesz to przeczytaj mój cały wątek - Awaria- brak ikon , hasło admina nie działa - w nim opisałem cały problem . wobec powyższego nie mam dostępu do akcesoriów i programu " zapisywanie obrazów płyt na USB " , ponieważ nie mogę zalogować się do systemu .
(22-05-2022, 21:33)dedito napisał(a): -------------------------------------------------------
Prośby o otwarcie wątku kieruj przez pw lub zgłoszenie w zamkniętym wątku
Rozumiem ,że moja prośba w tym nowym wątku jest nieaktualna i muszę jeszcze raz poprosić na pw lub zgłoszenie ?
#18
0
Prośba jest aktualna, ale brakuje najważniejszego, linku do wątku który miałby być otworzony ponownie.
#19
0
Po umieszczeniu nosnika rozruchowego usb z etcherem , w laptopie pojawia się komunikat : NO boot sector on usb device .
najwyraźniej jest coś nie tak - więc proszę o dalsze instrukcje .

Dodano po pewnym czasie:
(23-05-2022, 12:09)dedito napisał(a): Prośba jest aktualna, ale brakuje najważniejszego, linku do wątku który miałby być otworzony ponownie.

https://forum.linuxmint.pl/showthread.php?tid=2042

Jeśli link jest zły ( staram się jak mogę ) , proszę o sprawdzenie w moim panelu konta lub też przy pomocy innych nieznanych mi metod , ile wątków spośród trzech ( 3) jakie dotąd mogłem założyć dzięki uprzejmości i dobrej woli -Administracji , Właścicieli oraz Ekipy tegoż zacnego forum zostało zamkniętych .
Dziękuję serdecznie za okazaną mi cierpliwość .
Jeśli link do zamkniętego wątku musi być dodatkowo przesłany przez PW lub Zgłoszenie wraz z ponowną Prośbą , również go przesyłam .
#20
0
Tematy scaliłem.

Odnośnie tego co robisz źle, to prawdopodobnie zły dysk wybierasz jako miejsce docelowe, ale dopóki nie zobaczymy co tam robisz dopóty będą to tylko przypuszczenia.
Tu masz inny poradnik dla ubuntu https://etcherpc.com/flash-burn-os-image...on-ubuntu/


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości