Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozwiązane Inny układ klawiszy niż wybrałem
#1
0
Witam wszystkich bardzo serdecznie.
Zainstalowałem dziś system Mint Cinnamon najnowszy z oficjalnej strony Minta, wybrałem klawiaturę Polski Programisty ale włączył mi się jakiś dziwny układ z zupełnie innym ustawieniem znaków w dodatku bez znaków numerycznych. 
Kiedy testowałem tego Minta z pamięci USB to wszystko było ok a po instalacji takie dziwne kwiatki.
Przestawiałem języki i rodzaje klawiatur i nic to nie dało, układ klawiszy ciągle jest taki sam.
Czy można coś z tym zrobić czy to jakiś błąd w tej wersji.

   
Odpowiedz
#2
1
Better response on post RE: Inny układ klawiszy niż wybrałemKiedyś był układ klawiatury o nazwie "Polski Programisty", ale już takiego nie ma. To co wybrałeś to "Polish (programmer Dvorak)", układ Dvoraka, taki jak na twoim zdjęciu.
Jeśli masz problemy ze zmianą to wybierz nowy układ klawiatury, usuń Dvoraka, wykonaj to polecenie w terminalu i zrestartuj komputer.

Kod:
sudo dpkg-reconfigure xkb-data
Odpowiedz
#3
1
Better response on post RE: Inny układ klawiszy niż wybrałem...a tak nie zadziała?

Kod:
sudo dpkg-reconfigure keyboard-configuration


a potem

Kod:
sudo service keyboard-setup restart
Odpowiedz
#4
1
Better response on post RE: Inny układ klawiszy niż wybrałemPolecenie sudo dpkg-reconfigure keyboard-configuration też powinien wykonać żeby zmienić domyślny układ klawiatury używany podczas logowania.
Odpowiedz
#5
0
Dziękuję pięknie za wszystkie odpowiedzi, temat uważam za wyczerpany Smile
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości