Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Visual Studio Code 1.69.2 - problem z importem tkinter
0
U mnie działa:
[Obrazek: CDW4Sad.png]
0
Proszę podać informacje o konfiguracji sprzętowej/programowej w postaci wyniku polecenia inxi -Fxz (więcej szczegółów uzyskasz klikając w link)

Podając wyniki komend bądź logi proszę używać znaczników - CODE (więcej szczegółów uzyskasz klikając w link)

Więcej zasad, które należy stosować znajdziesz w Zasadach forum

Stosując zasady pomagasz Sobie i Nam bo:
- My nie musimy zajmować się redagowaniem postów, przypominaniem o przestrzeganiu zasad, zbieraniem wystarczającej ilości informacji do udzielenia merytorycznej pomocy.
- Ty masz większe szanse na szybkie otrzymanie merytorycznej odpowiedzi.
0
Odinstalowałem system i zainstalowałem go ponownie. Pomogło... Ale tylko częściowo. Otóż teraz tkinter działa w terminalu, ale w VSCode, czy PyCharm już nie.
0
(29-07-2022, 17:47)dedito napisał(a): Spróbujcie ten przykład z 9 posta, u mnie działa bez problemu.
U mnie nie działa. Ten sam błąd w linii 1. Próbowałem też PYCHARM i tam jest ten sam problem ze znalezieniem modułu tkinter, Natomiast, o dziwo, bez problemu działa w IDLE - zarówno przy użyciu pythona 3.8 jak i 3.9.

Dodano po pewnym czasie:
Być może problem polega na tym, że modułu(folderu) tkinter nie ma w folderze /usr/lib/python3/dist-packages, tak jak np. PyQt5? Jest natomiast w folderach /usr/lib/python3.8 i /usr/lib/python3.9 .

Dodano po pewnym czasie:
Ten przykładowy kod też nie działa. Nadal błąd w linii 1 - nie znajduje modułu tkinter. Być może problem polega na tym, że modułu(folderu) tkinter nie ma w folderze /usr/lib/python3/dist-packages, tak jak np. PyQt5? Jest natomiast w folderach /usr/lib/python3.8 i /usr/lib/python3.9 .
0
Znalazłem sposób!
Można edytować kod w VSCode, ale odpalić można za pomocą terminala. Komendą python3 {nazwa_pliku}.
0
(30-07-2022, 16:27)joozoka napisał(a): Znalazłem sposób!
Można edytować kod w VSCode, ale odpalić można za pomocą terminala. Komendą python3 {nazwa_pliku}.

Dodano po pewnym czasie:
Znalazłem inny sposób. Zainstalowałem ubuntu i bez żadnych problemów tkinter zaczął działać. Szkoda, bo planowałem dłużej pozostać przy linuksie mint.
0
W kwestii pythona Mint bazuje na paczkach z Ubuntu, więc to raczej nie wina Minta.

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości