Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lightdm - miganie ekranu i brak możliwości zalogowania do konsoli
#1
0
Witam wszystkich, od dłuższego czasu mam problem z lightdm. Podejrzewam, że wynika to ze sporego "mieszania" w systemie - m.in. testowałem chyba wszystkie środowiska graficzne dostępne na ubuntu, najdłużej był lxqt i Xfce (zostało Xfce, bo ma wsparcie Mint). Problem występuje na różnych kernelach i różnych wersjach samego pakietu - na wersji z focal jak i jammy (teraz mam Mint 21 vanessa/Ubuntu 22.04 jammy).

Otóż sprawa wygląda następująco:
- system "startuje" i przy części związanej z manedżerem wyświetlania nie pokazuje się ani wybór użytkownika, ani gotowy pulpit
- próba wejścia do terminala kończy się migającym co chwilę ekranem, jedyne wyjście to restart i w trybie recovery zmiana dm na sddm (w logach z auth.log wychodzi, że co chwile uruchamia nową sesję - to tylko urywek, powtarza się co ok. 2 s)
Kod:
Jul 29 21:47:47 lightdm: pam_unix(lightdm-greeter:session): session opened for user lightdm by (uid=0)
Jul 29 21:47:47 systemd-logind[739]: New session c(i+1) of user lightdm.
Jul 29 21:47:47 systemd-logind[739]: Removed session c(i).
Jul 29 21:47:47 lightdm: gkr-pam: gnome-keyring-daemon started properly
Jul 29 21:47:47 systemd-logind[739]: Session c(i+1) logged out. Waiting for processes to exit.

- próbowałem już różnych sposobów (purge lightdm, różne wersje), ale jedynym działającym było zastosowanie sddm (nie jest idealny, ale działa) - najbardziej brakuje mi integracji (np. wyłączanie urządzenia komendą shutdown zamiast kliknięcia ikonki, co nie jest zbyt wygodne)
Kernel: 6.2.0-32-generic x86_64 Desktop: Xfce 4.18.1 Distro: Linux Mint 21.2 Victoria base: Ubuntu 22.04 jammy
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości