Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Linux Mint 21
#1
0
Kolejna stabilna wersja Linux Mint 21 jest już do pobrania.
Jak zwykle twórcy Minta dostarczyli niezawodny i przyjazny system dla każdego.
Za kilka dni będzie opublikowana metoda aktualizacji systemu z 20.3 na 21.
Wersja 21 jest oparta na innej bazie pakietów niż wersja 20.3 więc najlepszym rozwiązaniem jest nowa instalacja systemu.
Nowa instalacja i konfiguracja systemu może zabrać dużo czasu ale przynosi wiele korzyści. Między innymi unikniemy problemów które mogą wyniknąć z przejścia na nową bazę pakietów, usuniemy wszystkie błędy w systemie które powstały w czasie długiego użytkowania, usuniemy stare pliki konfiguracyjne które mogą nie działać dobrze z nowymi wersjami programów, dokonamy defragmentacji dysku.

>> Linux Mint 21 - instalacja
Odpowiedz
#2
0
(31-07-2022, 13:01)magnus napisał(a): Wersja 21 jest oparta na innej bazie pakietów niż wersja 20.3 więc najlepszym rozwiązaniem jest nowa instalacja systemu.
Serio? Mi udało się zaktualizować "ręcznie" bez większych cyrków, oprócz problemów z kernelem (miałem podpięty pakiet linux-generic, więc zassało nowszego, na szczęście został działający z focal) Smile
Kernel: 5.4.0-122-generic x86_64 bits: 64 compiler: gcc v: 9.4.0 Desktop: Xfce 4.16.0 Distro: Linux Mint 21 Vanessa base: Ubuntu 22.04 jammy
Kernel: 6.2.0-32-generic x86_64 Desktop: Xfce 4.18.1 Distro: Linux Mint 21.2 Victoria base: Ubuntu 22.04 jammy
Odpowiedz
#3
0
Narzędzie aktualizacji LM 20.3 do wersji LM 21 jest już dostępne: >> How to upgrade to Linux Mint 21
Odpowiedz
#4
0
A tak z natury jak chodzi 21 ? I czy więcej ludzi zaktualizowało z How to upgrade to Linux Mint 21 ?Siedzę na 20.3 od kilku lat aktualizuje go od wersji 17-tej i za dużo mam do stracenia aby sie bawić w nową instalkę albo jakies pady po aktualizacji.Co prawda /home mam na osobnej partycji ale zawsze coś tam może paść.
Jesus saves.
Odpowiedz
#5
1
Better response on post RE: Linux Mint 21Na razie system do użytku średnio się nadaje.
Najlepiej poczekać do pierwszego wydania punktowego.
Odpowiedz
#6
0
Narzędzie do aktualizacji zostało wydane dzisiaj więc warto poczekać kilka dni. Jeżeli pojawią się problemy to będą zgłaszane na głównym forum Minta.
Odpowiedz
#7
0
U mnie poszło bez większych problemów. Póki co wszystko gra.
Pozdrawiam
Blade
Odpowiedz
#8
0
(08-08-2022, 13:31)dedito napisał(a): Na razie system do użytku średnio się nadaje.
Najlepiej poczekać do pierwszego wydania punktowego.

Niestety za późno przeczytałem Twoje info i popełniłem najpierw aktualizację z 20.3 a jak nie weszła to zrobiłem instalkę od początku i nadałem sobie dwa razy roboty ,po pierwszych zwiechach przyszły kolejne i system po dwóch dniach wylądował w koszu na rzecz powrotu na 20.3 i pewnie na długo tak zostanie.To pierwsza taka wtopa od czasu 17-tki .
Jesus saves.
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości