Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Comodo Antywirus nie działa
#1
0
Witam

Zainstalowałem Comodo Antywirusa ale on nie działa.
Co zrobić z tym fantem?

Pobrany z tej strony  - comodo

Dzięki
Odpowiedz
#2
0
Nie zaśmiecaj sobie systemu antywirusem, w Mincie to nie jest potrzebne.
Odpowiedz
#3
0
(13-08-2022, 17:33)Szib napisał(a): Witam

Zainstalowałem Comodo Antywirusa ale on nie działa.
Co zrobić z tym fantem?

Pobrany z tej strony  - comodo

Dzięki

To nie wina systemu tylko producenta tj. firmy Comodo. Tutaj raczej nic na to nie poradzimy.
Nie działający AV Comodo na linux'e to "Never Ending Story" już od wielu lat. Po za tym Comodo ma się coraz gorzej. Od jakiś chyba dwóch lat nie było nowej wersji Comodo Internet Security.
Prawdopodobnie zaczynają się skłaniać tylko i wyłącznie w stronę płatnych Produktów.
Jeśli koniecznie chcesz antywirusa w systemie zaintaluj ClamAV
Cytat:sudo apt install clamav clamtk
Pozdrawiam
Blade
Odpowiedz
#4
0
Wydaje mi się, że problem dotyczy raczej procesu instalacji, bo w zależnościach jest pakiet libssl0.9.8, którego na próżno szukać w repozytoriach.
Już sam fakt, że ten program zależy od tak starej paczki dyskwalifikuje w moich oczach jakiekolwiek próby dalszej instalacji i używania.
Odpowiedz
#5
0
(13-08-2022, 17:33)Szib napisał(a): Witam

Zainstalowałem Comodo Antywirusa ale on nie działa.
Co zrobić z tym fantem?

Pobrany z tej strony  - comodo

Dzięki

Ta wersja od dawna nie jest rozwijana i nie działa. Rozwiązaniem jest instalacja Comodo Client Security for Linux. Antywirus jest ciężki a jego wykrywalność stosunkowo słaba. Możesz zainstalować ClamAV odznaczając w opcjach "szukaj zagrożeń typu PUA (pozostałe zaznacz)", ponieważ ta opcja generuje dużo fałszywych ostrzeżeń lub skorzystać z tych wskazówek.
[Obrazek: 96ae32b114e54.jpg]
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości