Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
uruchomienie Aptana 3 studio na linux xfce
#1
0
Witam

       Nie mogę się uporać z uruchomieniem Aptany 3 studio na moim linuxie xfce. Próbowałem zaczerpnąć informacji z innych forum , jednak sugerowane i wprowadzane przeze mnie komendy nie skutkowały ,a zmiana ustawień w aplikacji Aptany poskutkowało błędem w programie w czasie jego uruchamiania.

dziękuje za wszelką pomoc .

pozdrawiam T.
Odpowiedz
#2
0
Może napiszesz coś bardziej konkretnego, niż "próbowałem, ale się nie udało".
Np., czy instalowałeś javę, wg jakiego poradnika instalowałeś, itp.

Tu coś jest: https://ubunlog.com/pl/instalar-aptana-studio-3-ubuntu/ w nawiązaniu do tego, co dostałeś na linux.pl.
Tak sobie myślę, że... wiesz, że żeby wykonać w terminalu komendę uruchomienia skryptu z konkretnego katalogu, musisz się "w nim" terminalowo znajdować, lub podać pełną do tego skryptu ścieżkę, prawda? W sumie dotyczy to wszystkich operacji na plikach. Zmiany uprawnień także, choć te można też w prosty sposób wyklikać.
Odpowiedz
#3
0
Sprawa może też być trochę inna - ten projekt jest jeszcze aktywny? Na stronie mają błędne linki, stare daty w stopce. Ostatnie większe "ruchy" mieli na githubie 1,5r temu (i to z błędami), ostatnia wydana wersja ma ponad 4 lata. Nie lepiej użyć czegoś aktualniejszego?
Jeżeli jednak koniecznie chcesz uruchomić to zabytkowe oprogramowanie, to sprawdź jakiej używasz Javy. Aktualnie w repo bionic, focal i jammy (czyli podstawek do minta 19,20,21) jest domyślnie 11, która wyszła niedługo PO wydaniu aptany, a było tam sporo istotnych zmian. Mi zadziałało na openjdk-8-jdk dostępnym w repo (jak zmienić javę? np. sudo update-alternatives --config java)
Kernel: 6.2.0-32-generic x86_64 Desktop: Xfce 4.18.1 Distro: Linux Mint 21.2 Victoria base: Ubuntu 22.04 jammy
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości