Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
No Bluetooth Found
#1
0
[Obrazek: aCKnpbzl.jpg]Witam,

złożyłem wczoraj komputer na płycie MSI B550M Wifi. Wszystko hulało dobrze, wczoraj... Dzisiaj po uruchomieniu komputera, system nie wykrywa urządzenia Bluetooth. Nie wiem czy to sprawa systemu czy też urządzenie przestało działać. 
Wie ktoś może co jak to sprawdzić? Dodam że OS to Zorin, testuję go ostatnio.
#2
1
Better response on post RE: No Bluetooth FoundPokaż wynik polecenia:
Kod:
sudo rfkill list all

wynik:
Kod:
lsusb
też może być pomocny.
#3
0
By sprawdzić czy sam moduł działa zawsze możez odpalić dowolną dystrybucję w wersji "live" - jeżeli tam zadziała, musisz walczyć z ustawieniami, jeżeli nie zadziała, masz 50% szansy, że to jednak urządzenie nie chce współpracować Smile
Kernel: 6.2.0-32-generic x86_64 Desktop: Xfce 4.18.1 Distro: Linux Mint 21.2 Victoria base: Ubuntu 22.04 jammy
#4
0
[Obrazek: c8sM8S8l.jpg]

Odpalałem Minta Live i nie wykrywał BT. A terminala nie jestem w stanie odczytać. Zdaje się że BT wysiadł, szkoda, nowy komp.
#5
1
Better response on post RE: No Bluetooth FoundBT w tej płycie jest na złączu M2 więc szukałbym w wynikach lspci ( https://pl.msi.com/Motherboard/MAG-B550M...cification )
Cytat:Wireless LAN & Bluetooth®
Intel® Wi-Fi 6 AX200

The Wireless module is pre-installed in the M.2 (Key-E) slot
Supports MU-MIMO TX/RX, 2.4GHz/ 5GHz (160MHz) up to 2.4Gbps
Supports 802.11 a/ b/ g/ n/ ac/ ax
Supports Bluetooth® 5.1
Ogólnie to logi z uruchomienia journalctl -b też byłyby wskazane.
#6
0
[Obrazek: Ms5SLbxl.jpg]

Nie potrafie tego odcyfrować. Po złożeniu komputera bluetooth działał bez zarzutu, na drugi dzień przestał. WiFi działa, szybko i bez problemu. Rozumiem że moduł Intel® Wi-Fi 6 AX200 to kość wpięta w slot M.2? Nie widać go na płycie, pewnie jest schowany pod zaślepką.
#7
0
Wrzuć to na pastebin w formie tekstowej, a n forum tylko link.
https://forum.linuxmint.pl/showthread.ph...d=22#pid22
#8
0
Co z wynikiem sudo rfkill list all?
#9
0
0: phy0: Wireless LAN
Soft blocked: no
Hard blocked: no

Dodano po pewnym czasie:
Sprawdziłem z drugim dyskiem SSD na którym mam Minta 21 i niespodzianka: BT działa. Tak wiec to problem softwarowy na Zorinie. I nie mam pomysłu co go może boleć. Zorin to łandne distro ale Mint jest lepiej dopracowany i nie wywala takich baboli.
#10
0
Po ostatnim upgrade, BT zaczoł znowu działać. Nie rozumiem ale się cieszę.


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości