Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Brak rozruchu systemu. 3F0, BootDevice Not Found
#11
0
Wybierz opcję "Wyczyszczenie dysku i zainstalowanie Linux Mint".
Jeżeli podczas instalacji pojawi się ostrzeżenie o partycji EFI zignoruj je.
Odpowiedz
#12
0
Czyli nie mogę użyć np szyfrowania itd bo wtedy sformatuje dysk ponownie i cała moja praca na nic?
Odpowiedz
#13
0
Ponowne sformatowanie nie jest problemem. Chodzi o to żeby dysk przed instalacją był sformatowany w trybie właściwym dla Legacy co zachęci program instalacyjny do wyboru tego trybu.
Odpowiedz
#14
0
nie zachęca Sad znowu poszło 3F0.
Odpowiedz
#15
0
W systemie Windows zainstaluj program >> YUMI-Legacy który utworzy pendrive z Mintem tylko w trybie Legacy i ponownie spróbuj instalacji automatycznej.
Odpowiedz
#16
0
Dalej 3F0 A może tutaj wybrać więcej opcji[Obrazek: qsVpyl4l.jpg] ? Tylko jak powinno tam wyglądać i jak to zrobić ? tutaj oglądnąłem na 20.3 wygląda tak: [Obrazek: dAs39hkl.jpg] a ten co nie działa tak: [Obrazek: wbXRj8Ul.jpg] próbowałem w "narzędzie do zaawansowanego partycjonowania dysku" (obrazek 1) ale nie umiem zrobić takich nakładających się: [Obrazek: ANBJ0Nnl.jpg]
Odpowiedz
#17
0
Można spróbować utworzenia partycji. Twoje oprogramowanie firmowe (UEFI) ma jakiś problem ze zmianami w sposobie instalowania LM 21. W LM 20.3 w trybie Legacy program rozruchowy tradycyjnie instalowany jest w początkowych sektorach dysku. Może problemem jest to że w LM 21 na początku dysku tworzona jest mała partycja (1 MB) z programem rozruchowym ale jeżeli tworzymy partycje samemu możemy ją pominąć.
Podczas instalacji wybierz opcję "Użycie innego rozwiązania" albo "narzędzie do zaawansowanego partycjonowania dysku" jak powyżej.
Z podświetlonym właściwym dyskiem kliknij na "Nowa tablica partycji".
Podświetl "dostępna przestrzeń" i kliknij na znak "+".
Na całym dysku utwórz tylko jedną partycję:
Punkt montowania: /
Resztę ustawień zostaw domyślną.

Jeżeli pojawią się ostrzeżenia na temat partycji rozruchowych to je zignoruj.
Na razie nie stosuj szyfrowania dysku.
Odpowiedz
#18
0
jak skasuje tą małą i zmienię partycje efi na fat32 przy próbie instalacji pisze [Obrazek: VNscLhsl.jpg]
Odpowiedz
#19
0
W trybie Legacy partycja EFI nie jest potrzebna.
Powyżej dokładnie opisałem jak to zrobić.
Odpowiedz
#20
0
Usunąłem ta małą a tą co była uefi zmieniłem na fat32 jak na starym linuxie.  ale może namieszałem z punktem montowania.....

Dodano po pewnym czasie:
tak.[Obrazek: px0rVd2l.jpg] i dalej[Obrazek: xrdcMi2l.jpg] i[Obrazek: q1XmEksl.jpg] i niestety 3F0 ;(
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości