Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Znowu w akcji z Yoyem....
#1
0
Może opiszę zachciało mi się lubuntu sciagniolem niestety w trybie UEFI nie chciało się odpalić Grub Stop i klops w efekcie narazie odpuściłem.Sciagnolem Minut 21 Mate 64 bit.Zrobilem pełna i....no właśnie

 Home mam oddzielnie zaznaczyłem zamontuj w /home bez formata,root sformatuj instal poszło szybko uruchamia się hasło to do UEFI reboot działa....Ale wbijam hasło zalogowania odbija do ekr.logowanis i tak w kółko . Odpalam konsole ctrl+F2 ,loguje się user wchodzi hasło też ale nie chcę normalnie startować....
No to daje sudo su hasło,poszło startx odpala Czy przechodzę do katalogu,partycji domowego Home a tam Caja nie ma dostępu do użytkownika normalnego do zapisu....Może przez konsole jak bym spróbował,ale się zdenerwowałem i przez aplet user/grup chciałem dodać nowego usera,żeby wogole się zalogować na normalnym,ale wiesza cały czas i nic...

Odpuściłem problem jeszcze raz instalka z ubeka tym razem format Root i Home (nie miałem za bardzo ważnych rzeczy na home poszło....)

Działa wszystko ok.
Ale się zastanawiam co bo przyczyną tego stanu rzeczy.Mozliwe że timeshift coś namieszał bo miałem na poprzednim dustronustawiony z backapem także katalogu domowego i pamiętam raz przywracalem....
Możliwe też że ten lubuntu coś namieszał?Przy partycjonowaniu wskazałem tylko root sformatowanej i Home tylko żeby zamontował....
Ktoś się orientuje co mogło pijąc nie tak?

Dedito: Piłeś? Nie pisz. Smile
Odpowiedz
#2
0
Mnie to jedynie przychodzi na myśl taka sytuacja, jako, że nie formatowałeś home, to została zawartość z poprzedniego systemu:
- jakieś ustawienia starego systemu, np. środowiska graficznego (jeśli poprzednio było używane kiedykolwiek LXDE) wywołały jakiś konflikt z obecnym.
Ale to ma sens jedynie jeśli system ustawił się na katalog użytkownika z poprzedniego systemu.
Założenie nowego użytkownika w obecnym systemie powinno rozwiązać problem ... ale z tego co widzę nie rozwiązuje ... więc, tu już chyba tylko można wróżyć skoro i tak zaorane.
Odpowiedz
#3
0
(26-09-2022, 20:29)dedito napisał(a): Mnie to jedynie przychodzi na myśl taka sytuacja, jako, że nie formatowałeś home, to została zawartość z poprzedniego systemu:
- jakieś ustawienia starego systemu, np. środowiska graficznego (jeśli poprzednio było używane kiedykolwiek LXDE) wywołały jakiś konflikt z obecnym.
Ale to ma sens jedynie jeśli system ustawił się na katalog użytkownika z poprzedniego systemu.
Założenie nowego użytkownika w obecnym systemie powinno rozwiązać problem ... ale z tego co widzę nie rozwiązuje ... więc, tu już chyba tylko można wróżyć skoro i tak zaorane.

  Czy był używany LXDE?Tak i Nie(bo nie zbootował),ale z live lubuntu odpaliłem,ustawiłem i wszystko byłoby ok gdyby to miało tak jak Miny/Ubuntu/Kubuntu lub Ubuntu Mate Także no wszystko debianowskie..Ma instalator UEFI podajesz wymyślone hasło po instalacji reboot,continue Enrol Kay hasło na niebieski ekranie,reboot i działa.Na Lubuntu tego nie ma trzeba ręcznie partycje EFI wskazać/odzyskać bądź utworzyć.Pierwszy raz się z tym spotkałem i się nie spodziewałem nie chciałem cudować,żeby nie pogorszyć bo WinGrozą obok na dysku była(w tym.wypadku to akurat mnie podarowała,żeby Minta Pobrać),szczęście w nieszczęściu dosłownie.No ale jakieś ustawienia wstępne sobie wprowadził no i to wywołało konflikt

Mam jeszcze pytanie jak już przy EFI na forum nie mogę znaleźć(jeśli jest wogole),jakiś TuTeK czy cóś jak do tego podejść?Na spokojnie oblukał jak i co? Za czasów Windows 7 pamiętam że w Grub musiałem zawsze partycje BootLoafera Windy (ta zarezerwowana przez system wskazać,żeby Windę Odpaliło),z EFI też jest podobnie?
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości