Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
NTFS - ls: czytanie katalogu '.': Błąd wejścia/wyjścia
#11
0
Tak, pracował zawsze prawidłowo. Nie bardzo widzę sens odpalania live, ponieważ, jak napisałem, sprawdziłem ten dysk na jeszcze dwóch innych komputerach.
Życzyłbym sobie, by mnie otaczali
Ludzie otyli, przyczesani gładko,
Po których widać, że zdrowo śpią w nocy.
Spójrz na Kasjusza: chudy, jakby głodny;
Zbyt wiele myśli; tacy najgroźniejsi.



Odpowiedz
#12
0
(02-10-2022, 20:43)ontos napisał(a): Tak, pracował zawsze prawidłowo. Nie bardzo widzę sens odpalania live, ponieważ, jak napisałem, sprawdziłem ten dysk na jeszcze dwóch innych komputerach.
Jeśli dysk działa poprawnie na 2 innych komputerach, to chyba nie powinien być głównym źródłem problemów na trzecim? Bo tak to powinny być też problemy na innych komputerach. Wersja live pozwala wyeliminować problemy związane z ustawieniami twojego systemu typu konfiguracja, fstab itp. Jeśli odpalisz live na komputerze, na którym wystąpił problem i:
  • wszystko działa ok -> masz problem w konfiguracji. Pisałeś, że wcześniej działało, to warto sprawdzić co ostatnio miało instalowaną aktualizację, może pojawił się błąd regresji (to chyba tak się fachowo nazywa, gdy funkcja działała, a po aktualizacji już nie), a takie niestety czasem zdarzają się - np.xfce4-taskmanager w wersji 1.5.2 (jammy) ma błąd generowania wykresów, którego w wersji 1.2.3 (focal) nie było.
  • jeśli tam też nie będzie działać -> bardziej wskazuje na jakiś problem z urządzeniem/portem/koncentratorem USB (jeśli masz możliwość, to spróbuj podłączyć pod inny port USB, ewentualnie zobaczyć czy ten używany nie ma jakiegoś kurzu itp.)
Kernel: 6.2.0-32-generic x86_64 Desktop: Xfce 4.18.1 Distro: Linux Mint 21.2 Victoria base: Ubuntu 22.04 jammy
Odpowiedz
#13
0
Przepraszam, wyraziłem się niejasno. Dysk zawsze działał dobrze na wszystkich trzech komputerach i nadal działa dobrze. Jedynym problemem jest niemożność wylistowania tego jednego jedynego katalogu, który wystąpił od czasu zawieszenia się Thunara. I plików w tym katalogu nie widzi teraz żaden z trzech komputerów.
Życzyłbym sobie, by mnie otaczali
Ludzie otyli, przyczesani gładko,
Po których widać, że zdrowo śpią w nocy.
Spójrz na Kasjusza: chudy, jakby głodny;
Zbyt wiele myśli; tacy najgroźniejsi.



Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości