Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Samoczynny restart po włączeniu kompa
#1
0
Pytanie: po uruchomieniu komputer wyłącza się. Uruchamiam ponownie i znów to samo. Dopiero za 3-4 razem zaczyna chodzić normalnie i może pracować wiele godzin.
Na dysku jest wystarczająco dużo miejsca. Nie robi też zwarcia (taki problem kiedyś miałem, podobne objawy).
Przyczyna po stronei Minta?
Odpowiedz
#2
0
Można wróżyć, rzucić kostką i podać odpowiedź, ale jakbyś pokazał logi to można by postawić jakąś diagnozę.
Odpowiedz
#3
0
(07-10-2022, 22:41)dedito napisał(a): Można wróżyć, rzucić kostką i podać odpowiedź, ale jakbyś pokazał logi to można by postawić jakąś diagnozę.
Tylko jak to zrobić, jak od razu się wyłącza?
Odpowiedz
#4
0
No ale sam napisałeś, że w końcu się uruchamia Smile
W /var/log znajdziesz pliki logów o nazwie boot.log.1 to jest z poprzedniego uruchomienia.
Możesz też wrzucić .2 i .3 skoro dopiero z 3, 4 razem się uruchamia poprawnie.
Do wrzutki wykorzystaj np. pastebin.
Odpowiedz
#5
0
(07-10-2022, 23:49)dedito napisał(a): No ale sam napisałeś, że w końcu się uruchamia Smile
W /var/log znajdziesz pliki logów o nazwie boot.log.1 to jest z poprzedniego uruchomienia.
Możesz też wrzucić .2 i .3 skoro dopiero z 3, 4 razem się uruchamia poprawnie.
Do wrzutki wykorzystaj np. pastebin.

Dodano po pewnym czasie:
Wracam do tego starego kompa, nie miałem czasu się tym zająć...
Możesz jakoś łopatologicznie wytłumaczyć jak znaleźć ten boot.log.1?
Odpowiedz
#6
0
Skoro nie wiesz jak odnaleźć pliki w /var/log (jedna z podstawowych umiejętności obsługi systemu) to prościej będzie wskazać tak: sudo journalctl -b -1 | nc termbin.com 9999

Przenoszę do przedszkola.
Odpowiedz
#7
0
(17-12-2022, 15:33)dedito napisał(a): Skoro nie wiesz jak odnaleźć pliki w /var/log (jedna z podstawowych umiejętności obsługi systemu) to prościej będzie wskazać tak: sudo journalctl -b -1 | nc termbin.com 9999

Przenoszę do przedszkola.
Nie wiem i nie zamierzam tego wiedzieć. Po rpostu jestem użytkownikiem a nie informactykiem ani nawet pasjonatem. Nie mam na to czasu bo zajmuję sie czymś innym.
Ale OK, zrobiłem i co dalej? wyświetla mi się coś takiego w terminalu: https://termbin.com/am9go
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości