Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nie da się usunąć jądra z powodu uszkodzonych pakietów
#3
0
Dziękuję bardzo MichałM za wsparcie Smile Jak nie usuwać to spoko nie będę tego ruszał bo to zaledwie kilkadziesiąt megabajtów to nie jest problem Wink Wgłębię się w oznaczenia o których napisałeś, to może coś wykminię. Niestety teraz wyjeżdżam i sprzęt pozostanie w odstawce przez przyszły tydzień ale na pewno w poniedziałek zajmę się tymi pakietami Smile Jeszcze raz dziękuję bardzo za odpowiedź!

(21-10-2022, 11:26)Maciek7777 napisał(a): Witam wszystkich Smile Coś namieszałem i taka usterka:
Następujące pakiety mają niespełnione zależności:
linux-headers-generic : Wymaga: linux-headers-5.4.0-121-generic ale nie zostanie zainstalowany
E: Błąd, pkgProblemResolver::Resolve zwrócił błąd, może to być spowodowane zatrzymanymi pakietami.

To samo w Synaptic - nie dokonasz zmian dopóki nie zostaną naprawione uszkodzone pakiety.
Czy jest taki sposób aby wymusić usunięcie plików tego jądra? 
Dziękuję za przeczytanie mojego problemu Smile
Zawsze da się usunąć pakiet, ale nie jest to zalecane. Czasem jest to sam błąd pamięci podręcznej -> wystarczy dać odśwież i pobierze nowe informacje z serwerów, nie wiem kiedy został wydany pakiet, może jeszcze się nie zsynchronizowało/błąd połączenia itp. Masz działającego Synaptica i wyskakuje taki komunikat, to w większości przypadków powinien pokazywać się w domyślnym widoku (status) wpis pokazujący jakie pakiety są uszkodzone (ewentualnie w zainstalowanych będą miały czerwony kwadrat), może to też być spowodowane jakimiś zablokowanymi pakietami (analogicznie będą miały kwadrat z kłódką). Ogólnie po własnych przygodach odradzam posiadanie pakietów linux*generic bez numerków, bo potrafią robić niezły bajzel - lepiej nie aktualizować tylko z powodu innej wersji, ale po przejrzeniu zmian.


Wiadomości w tym wątku
RE: Nie da się usunąć jądra z powodu uszkodzonych pakietów - przez Maciek7777 - 23-10-2022, 20:36

Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości