Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozwiązane Zielone kółko przy starcie - logo Mint
#1
0
Dzień dobry Smile Jak się nazywa to okrągłe logo Linux Mint gdy występuje przy włączaniu i wyłączaniu systemu? Potrzebuję tą nazwę aby odnaleźć na forach temat czy dałoby się je wyłączyć, ponieważ prawie zawsze oglądam co się dzieje gdy ładuje się system i gdy się zamyka i za każdym razem muszę dodatkowo kliknąć klawisz Esc, a kiedy nie zdążę to już za późno więc wolałbym żeby to kółko się nie włączało Smile Dziękuję i pozdrawiam Smile
#2
2
Better response on post RE: Zielone kółko przy starcie - logo MintTo się nazywa po angielsku "splash screen".
Zmiana jest możliwa w pliku konfiguracyjnym programu rozruchowego GRUB.

1. Edytuj (za pomocą sudo lub jako root) plik /etc/default/grub i zmień linijkę
Kod:
GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash"
na
Kod:
GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT=""
2. Za pomocą sudo lub jako root, wykonaj
Kod:
update-grub
3. Zrestartuj system.

Źródło: https://forums.linuxmint.com/viewtopic.php?t=129911
#3
0
Dziękuję bardzo Dedito, że pokazałeś mi co i jak mam szukać SmileU mnie aby to zadziałało zrobiłem tak jak pisałeś, tylko z jedną taką różnicą (bez "quite splash"):

GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT=" "   

I wyszło tak, że się nie spodziewałem, że system ładuje się jakby to był pierwszy raz nowego linuksa live - tak dużo linijek tekstu przelatuje po czarnym ekranie Smile Co jest wielce ok bo już nie muszę  wciskać tego Escape. A zamykanie przebiega bez zmian (tylko już bez logo), ale może dlatego tak mało tekstu przy zamykaniu bo stosuję poweroff, także dziękuję! Smile      "quiet splash"

#4
2
Better response on post RE: Zielone kółko przy starcie - logo MintZa te "dużo linijek" odpowiada opcja "quiet", możesz ją przywrócić i zobaczyć efekt.
#5
0
(11-11-2022, 08:50)dedito napisał(a): Za te "dużo linijek" odpowiada opcja "quiet", możesz ją przywrócić i zobaczyć efekt.
Dzięki za odpowiedź Smile Dużo linijek musi u mnie jednak pozostać, gdyż quiet splash powoduje powrót logo, a jeśli zostawię samo "quiet" - wtedy poza pierwszą linijką nie wyświetla się już nic aż do samego logowania tylko czarny ekran, czyli pewnie znowu byłoby klikanie na Esc, by móc coś zobaczyć Smile
#6
0
Oznaczam wątek jako rozwiązany.
Zamykam wątek.


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości