Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ukrycie menu GRUB
#41
0
Czytnik nie będzie działał OOTB, trzeba będzie próbować go uruchomić tak jak to robimy w innym wątku.
Zainstaluj wersję 20.3, ma wsparcie do 2025.
Upgrade do 21 będzie możliwy.
#42
0
Musiałem ochłonąć...
Zacząłem robić reinstalkę. Postanowiłem zrobic partycję, ale - jak to u mnie bywa zawsze - pojawiły sie komplikacje...

Suma sumarum....doszło do tego, że mam ekran smierci:

Minimal BASH Like Line Editing is Supported GRUB Error

Zaczynam być zrazony do Linuxa po etapie zauroczenia Sad. Nie rozwiązałem 2 problemów, a pojawia sie 3ci....i to skrajny.
Szukam w necie jak to naprawic, ale opsy sa dla mnie niezrozumiałe... Załamka.
#43
0
To tylko potwierdza że problemy z Grub związane są z instalacją systemu.
Nie twórz na razie partycji, zrób instalację automatyczną.
#44
0
Może też czas dowiedzieć się coś więcej na temat samego sprzętu i sposobu w jaki jest przygotowywany nośnik instalacyjny, oraz czy instalacja odbywa się w trybie BIOS czy też UEFI.
#45
0
No chce tylko zainstalować od nowa Minta. Z pendriva. Olewając wszystko co ma byc skasowane..., bo tylko jakiś mint został.

Było tak, że wchodziłem do BIOSa i wybierałem opcję Boot... i wchodziłem na UEFI...czyli mój pendrive z .iso.

Teraz z tego ekranu klikajac Exit  wchodze na mój BIOS. Ale po wybraniu Boot Menu (pendrive z .iso włożony) nie mam wyboru zadnego, jest tylko jedna opcja Ubuntu (.......numery). Klikam ją, ale wraca tylko czarny ekran z Minimal bash-errorem....

Tak wyglada sytuacja jesli chodzi o mój dysk:

[Obrazek: Fpd9jjcl.jpg]

Na starym laptopie sam instalowałm pierwszy raz w zyciu Minta (chyba 20tkę). Śmiga do dziś, żadnych problemów z instalką i używaniem. bez partycji. I tam był wcześniej wi7....który sie usunął....podczas instalki, jak chciałem.

Teraz mam czysty laptop, nowiutki i tylko Minta chcę. I taaaaaakie problemy.

Poradźcie jak sprawić, aby 'cofnąć' czas, wróć do sytuacji, jak bym własnie kupił czystego lapka i od nowa, pierwszy raz rozpoczął instalkę Minta. Teraz to muszę zrobić, a potem pozostałe sprawy.



EDIT:


Nie wiem, jak to zrobiłem... Po prostu wszedłem kilka razy do biosa i wyszedłem, wsadzałem i wyjmowałem pendriva... I nagle w Boot Menu pojawiło się uefi do wyboru... więc poszło. Zainstalowałem bez partycji.

Zainstalowałem Mint Cinamon 21 Zrobiłem to. Jestem PRO... Wink.

System odpala się od razu, bez ekranu z odliczaniem. Smile

Ok, czyli teraz:
1. Potrzebuję zrobić partycję. Czy mam uzyć gpart? Jak go zainstalować, czy z pendriva jakoś?
2. I pozostało uruchomić czytnik bio. Ale to jest w trakcie w innym wątku.

Generalnie nie udało się rozwiązać problemu głównego tego tematu, czyli ukrycie ekranu z odliczaniem GRUB w wersji Mint Cinamon 21.1 Vera. Może dlatego, że to wersja beta...z niedociągnięciami.
Decyzję czy zamknąć wątek ten zostawiam adminowi/moderatorowi.

Dziękuję wszystki za pomoc, wsparcie i cierpliwość.

Dodano po pewnym czasie:
(02-01-2023, 14:09)dedito napisał(a): Czytnik nie będzie działał OOTB, trzeba będzie próbować go uruchomić tak jak to robimy w innym wątku.
Zainstaluj wersję 20.3, ma wsparcie do 2025.
Upgrade do 21 będzie możliwy.


Jeszcze a propos upgradu:

Jak się go robi? Od nowa pendrivem z .iso czy też majac Mint 21 mogę jakimś poleceniem w terminalu zainstalować 21.1 Vera (gdybym chciał spróbować go ponownie)?
#46
0
W sumie chyba nie dowiemy się co było przyczyną.
Na inne sprawy, wiadomo ... załóż inny wątek.


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości