Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ukrycie menu GRUB
#31
0
No nie uwierzę, dopóki nie zobaczę wyniku:
Kod:
apt policy grub-customizer
on nie jest domyślnie instalowany więc trzeba go doinstalować, dlatego wspominałem o menadżerze oprogramowania.
#32
0
(02-01-2023, 12:51)dedito napisał(a): No nie uwierzę, dopóki nie zobaczę wyniku:
Kod:
apt policy grub-customizer
on nie jest domyślnie instalowany więc trzeba go doinstalować, dlatego wspominałem o menadżerze oprogramowania.

Ja go szukałem wśród aplikacji/programów, które mi pokazują się na liście.
Jesli chodzi o wynik po wpisaniu w termina polecenia powyższego, to nic się nie pokazuje, nie działa to w żaden sposób.

Jak mam doinstalować go? Pewnie jakimś poleceniem w terminalu....
#33
0
W menadżerze oprogramowania się instaluje.
Ewentualnie w terminalu:
Kod:
sudo apt install grub-customizer

Coś się powinno pojawiać po wpisaniu apt policy grub-customizer, choćby to, że nie znaleziono pakietu.
#34
0
Ja wpisywałem w terminalu to polecenie bez 'sudo'...i nic sie nie wyświetlało...

Wynik z terminala:

Kod:
Nie udało się odnaleźć pakietu grub-customizer
#35
0
Ech, usunęli go z repozytoriów.
Jak coś wymyślę to napiszę.
#36
0
Jasne. Bardzo Ci dziękuję za cierpliwość - w obu wątkach. Za wsparcie.

Zastanawiam się czy skoro nic nie pomogły zmiany w plikach dotychczasowe, to czy nie lepiej, aby przywrócić wszystko do domyślnej wersji. Zwłaszcza jakimś jednym poleceniem w terminalu.

I zastanawiam się czy faktycznie reinstalka by nie rozwiązała problemu...i czy można ją zrobić jakoś z zachowaniem wszystkiego co już porobiłem na lapku...
#37
0
Ok, po krótkich poszukiwaniach, jest wyjaśnienie czemu usunęli i sposób na instalację: https://ubuntuhandbook.org/index.php/202...untu-2204/

Możesz spróbować ponownej instalki, wystarczy, że masz osobną partycję home i nie formatujesz jej przy reinstalacji, wtedy ustawienia powinny się zachować.
#38
0
(02-01-2023, 13:24)dedito napisał(a): Ok, po krótkich poszukiwaniach, jest wyjaśnienie czemu usunęli i sposób na instalację: https://ubuntuhandbook.org/index.php/202...untu-2204/

Możesz spróbować ponownej instalki, wystarczy, że masz osobną partycję home i nie formatujesz jej przy reinstalacji, wtedy ustawienia powinny się zachować.

No to nie chcę instalować tego, skoro ma bugi. hehe  Nie chcę mieć potem problemu z updatami i upgradami...

Nie mam partycji. A pewni lepiej mieć do trzymania danych, aby ich nie stracić przy awarii systemu... Coś jak w Windowsie: jedna partycja na system, druga na dane. Dobrze myślę?

Czyli powinienm zrobić reinstalkę i w dodatku ustawić partycję teraz. Tak?
#39
0
No tak by było chyba najlepiej, nawet rozważyłbym czy nie wybrać Minta 20, skoro 21 ma tyle niedoróbek.
#40
0
Może faktycznie Mint 20 będzie odpalał się właściwie od razu. A może z 21.1 na 21 wystarczy?
Myslisz, że czytnik bio też moze działać?

A jak to jest z upgradem... jak już ponaprawiają wersję 21.1, to będę mógł upgradować w każdej chwili? Czy to nowa instalacja potrzebna?


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości