Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Monitor po podłączeniu wyświetla wszystko w kolorze fioletowym
#1
0
Cześć, sprawa jest taka:
Wczoraj podpiąłem nowy monitor HP E22 G4 21" do mojego laptopa z systemem Mint Cinnamon. Po podpięciu i pierwszym uruchomieniu wszystko zaczęło się wyświetlać w kolorze fioletowym( tło fioletowe, kolor zielony jest fioletowy i ogólnie skala fioletu). Gmerałem w ustawieniach i nic nie znalazłem. Próbowałem dodać własne RGB do monitora - bez skutku. Po podpięciu laptopa z windowsem wszystko śmiga - stąd wniosek, że to sprawa software'u. Googlałem, szukałem w ustawieniach, ale jestem już bezradny.
#2
0
(26-12-2022, 12:19)joozoka napisał(a): Cześć, sprawa jest taka:
Wczoraj podpiąłem nowy monitor HP E22 G4 21" do mojego laptopa z systemem Mint Cinnamon. Po podpięciu i pierwszym uruchomieniu wszystko zaczęło się wyświetlać w kolorze fioletowym( tło fioletowe, kolor zielony jest fioletowy i ogólnie skala fioletu). Gmerałem w ustawieniach i nic nie znalazłem. Próbowałem dodać własne RGB do monitora - bez skutku. Po podpięciu laptopa z windowsem wszystko śmiga - stąd wniosek, że to sprawa software'u. Googlałem, szukałem w ustawieniach, ale jestem już bezradny.

Ja miałem z kolei tak, że wszystko wyświetlało mi w kolorze żółtawym, okazało się że kabel był uszkodzony. W twoim przypadku zacząłbym od sprawdzenia kabla, wtyczki. jeśli są ok., to pewnie jak piszesz coś z softweare.
#3
0
@macsim z opisu wynika, że kabel jest sprawny.

Możesz @joozoka pokazać to na jakimś zdjęciu?
Dodatkowo podaj specyfikację sprzętu zgodnie z zasadami forum.
#4
0
Zobaczyłbym jeszcze, co wyświetli program Kolor. Są w nim profile kolorów. Specyfikacja, tak jak pisał @dedito wskazana, jak najbardziej.


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości