Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czytnik linii papilarnych 04f3:0903 Elan Microelectronics Corp. ELAN
#41
0
Ja nie wiem czy się zgadza, który to identyfikator... A jeśli Ty wiesz po tym, co opisałem i sugerujesz, że się zgadza, to wierzę Ci hehe. Tylko co mam zrobić teraz?
#42
0
(06-10-2023, 13:57)Tomash napisał(a): - ja mam czytnik 04f3:0903 Elan Microelectronics Corp; sprawdzałem listę wspieranych i niewspieranych sprzętów i zgłupiałem, nie wiem w końcu jak jest, ale takie listy podaję w linkach; moze ktoś mi odpowie. Ten numer z Elan Micelectronics nie jest, a z Elan Tech jest. Wydaje się jasne. Ale...

04f3:0903 to jest identyfikator sprzętu.
Postępujesz zgodnie z tym co było na początku wątku (bez instalacji z ppa, git czy z zewnątrz), lub np. https://devicetests.com/enable-fingerpri...ell-xps-13
Najlepiej wywalić to co było instalowane z ppa, git, zewnątrz i spróbować na nowym czystym koncie systemowym.
#43
0
Mam zainstalowany od nowa Mint 21.2. Bez prób doinstalowywania czegokolwiek związanego z czytnikiem i ppa itd... Jedyna wczorajsza aktualizacja.

Zatem wrócę do początku wątku i spróbuję. I dam znać. Dzięki.



EDIT: postępowałem krok po kroku z tej stronki, którą podałeś wyżej. Do pewnego momentu szło ok.
Ale , gdy zrobiłem ten krok: Enabling Fingerprint Authentication wpisując odpowiednią komendę z instrukcji, to nic się nie zadziało, żaden interface tekstowy się nie otworzył. A powinien, bo info mówi:
This command opens a text-based interface.

Także stanąłem.
#44
0
Jakmasz system zainstalowany na nowo to leć wg linka https://devicetests.com/enable-fingerpri...ell-xps-13
Wklejaj co tam się wyświetla po wpisaniu komend.
#45
0
(07-10-2023, 18:57)dedito napisał(a): Jakmasz system zainstalowany na nowo to leć wg linka https://devicetests.com/enable-fingerpri...ell-xps-13
Wklejaj co tam się wyświetla po wpisaniu komend.


Tak zrobiłem, zanim wysłałeś tę wiadomość, ale stanąłem w miejscu.

Zrestartowałem lapka i teraz jest przy logowaniu opcja scanowania palca. Tyle, że jest 1 próba (a potem hasłem. Nie rozpoznało palca, ale nie wiem czy powodem nie jest ten krok ostatni z instrukcji niedokończony. Tam coś z PAM chyba trzeba ustawić.
#46
0
Dlaczego nie wykonałeś tego kroku?
Dlaczego nie wklejałeś tego co się wyświetla po wpisaniu komend?
Jeśli piszesz o ostatnim kroku to dla wzajemnego zrozumienia napisz jaki to krok.
Cytat:Enabling Fingerprint Authentication
Next, you need to enable fingerprint authentication for various system actions like login, screensaver unlock, and sudo password prompts. Run the following command:
Kod:
sudo pam-auth-update --enable fprintd
This command opens a text-based interface where you can manage PAM profiles. The --enable fprintd option enables the fprintd profile, which allows fingerprint authentication.
#47
0
Dedito,

nieporozumienie, chyba źle wyjaśniłem...


Wykonałem włąśnie ten krok, o to mi chodziło. Jako ostatni, który nic nie spowodował. Wszystkie kroki wykonałem. A po wpisaniu tej komendy nic się nie zmieniło, nie pojawiło... A jeśli dobrze rozumiem powinno otworzyć się dodatkowe okno... I jak sądzę, tam bym ten pam ustawił, żeby aktywować coś z czytnikiem.

Teraz w każdej sytuacji, kiedy potrzebne jest uwierzytelnienie, pojawia się opcja scanowania, ale nie czyta poprawnie, więc muszę się zalogować. Być może coś nie działa właśnie z powodu nie zrobienie jeszcze tej jednej czynności.

Tylko dlaczego po tej komendzie nic się nie wydarzyło?
#48
0
Wykonanie komendy:
Kod:
sudo pam-auth-update --enable fprintd
Powinno spowodować jedynie zapytanie o hasło (aczkolwiek są od tego wyjątki).
Jakiegoś potwierdzenia to nie generuje.
Można sobie sprawdzić czy moduł fingerprint jest faktycznie aktywny:
Kod:
sudo pam-auth-update
Możesz także zweryfikować poprawność zeskanowania odcisków:
Kod:
fprintd-verify
Inne przydatne polecenia to fprintd-list i fprintd-delete
Zerknij do man fprintd.1 po więcej informacji.

Jeśli logowanie odciskiem palca nie działa no to trzeba zerknąć w logi np. tak:
Kod:
sudo cat /var/log/messages
#49
0
Sprawdziłem czy moduł jest aktywny tym codem i się otworzyło PAM okno, gdzie sa te gwiazdki po lewej... Jest gwiazdka przy pozycji z fprint..., czyli aktywny.
Potem zweryfukowałem palec....NO MATCH niestety, nie rozpoznaje.

Reszty już nie robiłem, bo zaczyn się zagłębianie...to mnie przerasta. Liczyłem, że ta aktualizacja wszystko zminiła i że normalnie aktywuję czytnik teraz.
Po prostu potrzebowałem pomocy na forum, ale do normalnej procedury uruchomienia czytnika. Nie jestem pro i się poddaję.

Dzięki za próbę pomocy.
#50
0
ok, to zamykam, w razie czego kliknij zgłoś aby ponownie otworzyć.


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości