Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czytnik linii papilarnych 04f3:0903 Elan Microelectronics Corp. ELAN
#11
0
Wynik:

Polecenie 'git' nie zostało znalezione, ale można je zainstalować za pomocą:
sudo apt install git
#12
0
No porada wskazuje co zrobić Smile
Używaj znaczników kodu.
#13
0
Szukałem jak te cody robić i dopiero teraz znalazłem. Postaram się tego używać.

Co do instalacji, wpisałem i chyba się zrobiło. Nastepnie wpisałem tę linijkę co poprzedni sugerowałeś i taki jest wynik:


Kod:
Klonowanie do „libfprint”...
The authenticity of host 'github.com (140.82.121.3)' can't be established.
ED25519 key fingerprint is SHA256:+DiY3wvvV6TuJJhbpZisF/zLDA0zPMSvHdkr4UvCOqU.
This key is not known by any other names
Are you sure you want to continue connecting (yes/no/[fingerprint])?



Nie wiem co mam wybrać...
#14
0
yes
#15
0
(01-01-2023, 13:51)dedito napisał(a): Możliwe ... otwórz terminal i zacznij od linijki z git clone [email protected]:iafilatov/libfprint.git i najlepiej jakbyś wklejał co otrzymujesz w wyniku, wtedy będzie wiadomo czy wszystko idzie zgodnie z planem.

Wynik:


Kod:
Warning: Permanently added 'github.com' (ED25519) to the list of known hosts.
[email protected]: Permission denied (publickey).
fatal: Nie można czytać ze zdalnego repozytorium.

Upewnij się, że masz odpowiednie prawa dostępu
i że repozytorium istnieje.
#16
0
Poprawka:
Kod:
git clone https://github.com/iafilatov/libfprint.git
reszta zgodnie z poradnikiem.
#17
0
Wynik wklejam, ale z jakiego poradnika mam skorzystać....?

Kod:
Klonowanie do „libfprint”...
remote: Enumerating objects: 4340, done.
remote: Total 4340 (delta 0), reused 0 (delta 0), pack-reused 4340
Pobieranie obiektów: 100% (4340/4340), 1.48 MiB | 9.82 MiB/s, gotowe.
Rozwiązywanie delt: 100% (3378/3378), gotowe.
#18
0
#19
0
(02-01-2023, 11:32)dedito napisał(a): No z tego co linkowałem https://github.com/iafilatov/libfprint

Acha.... Tylko gdy na to patrzę, co tam jest - czuję, że przerasta mnie to. Tutaj dajesz mi instrukcje kroczek po kroczku, bo jestem jak dziecko uczące się podstaw dodawania i odejmowania, a gdy jestem na tym poradniku, to czuje się jakbym miał liczyć mnożenie  z pierwiastkami....  A, że jestem humanistą i nienawidzę cyferek (exela, tabelki, język programistów itp.), tym trudniej mi to ogarniać.
Niez przebrnę sam przez ten poradnik.
#20
0
witam ponownie,

od grudnia nic nie robiłem w tym temacie....poddałem się.... Dziś wróciłem do tematu i zrobiłem kilka rzeczy z tego poradnika: https://forums.linuxmint.com/viewtopic.php?t=323688

Ku memu zdziwieniu udało mi się zeskanować 5 razy jeden palec - aby 'nauczyć' mój czytnik go rozpoznawać. Następnie, zgodnie z instrukcją wpisałem ten kod: sudo pam-auth-update i pojawiło się okno konfiguracji PAM, ale klikałem tylko OK 2 razy i zniknęło. Wyszedłem z konsoli, restartowałem lapka.

Pojawiła się do uruchomienia systemu opcja Użycie Odcisku (po nieudanej próbie wyskoczyło okienko logowania hasłem standardowo).
Po zalogowaniu hasłem wszedłem dla testu do opcji w ustawieniach, gdzie wymagane jest uwierzytelnienie i ...prosi o użycie palca, ale nie działa i wyskakuje opcja hasłowa działająca.

I teraz pytanie: dlaczego nie rozpoznaje mojego palca? Info jest właśnie, że odcisk nie pasuje.

Instrukcja dotyczyła Mint 20 Ulyana, a ja mam Mint 21 Cinamom - ale chyba to nie w tej różnicy systemu jest przyczyna?

Raczej może coś z konfiguracją PAM? Cokolwiek to jest.

W poradniku dalej jest rozwiązanie problemu użycia bio do pierwszego logowania...ale ja nie wiem czy będę miał ten problem, gdy uda mi się zalogować palcem. Narazie nie mogę ani się zalogować do systemu, ani potem uwierzytelniać palcem.

Jakieś pomysły co może być problemem i co mam zrobić?


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości