Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy Linux Mint nadaje sie do codziennego uzytku?
#1
0
Obecnie jestem na Windowsie 10. Gram w gry typu Valorant, War Thunder, Garry's Mod. Programista, no i uzywam pc'ta do codziennego uzytku. Czy Linux Mint bedzie git do tego typu rzeczy? Czy bedzie dzialal lepiej (pod wzgledem wydajnosci) niz Windows 10?
Odpowiedz
#2
0
Jeśli używasz windowsowych natywnych programów, to sobie odpuść. Szkoda nerwów. WINE nie załatwia wszystkiego, nie ma się co frustrować i zniechęcać do Linuksa. W skoku wydajności nie oczekuj cudów.
Odpowiedz
#3
0
Zawsze można postawić VM z Windowsem. Nie jest to jednak wyjście idealne, ponieważ takiego nie ma. Na maszynie wirtualnej można uruchomić mało wymagające aplikacje (Zapomnij o grach itp.)
Pozdrawiam
Blade
Odpowiedz
#4
0
(30-12-2022, 23:17)uint64 napisał(a): Obecnie jestem na Windowsie 10. Gram w gry typu Valorant, War Thunder, Garry's Mod. Programista, no i uzywam pc'ta do codziennego uzytku. Czy Linux Mint bedzie git do tego typu rzeczy? Czy bedzie dzialal lepiej (pod wzgledem wydajnosci) niz Windows 10?

Możesz sobie najpierw zainstalować Minta jako drugi system i sprawdzić, czy w/w gry będą działać na Wine lub PlayOnLinux. Wiele, szczególnie z tych straszych się uruchamia. W nowsze można zagrać na Steam.
Mint pobiera ponad 50% mniej zasobów, a aktualizacje są bardzo szybkie. Poza tym bezpieczeństwo. Jeśli szczególnie zależy ci na wydajności i szybkości, to polecam Mate. Do codziennego użytku Mint znakomicie się nadaje. Ja po 35 latach używania Windowsa zupełnie z niego zrezygnowałem.
[Obrazek: 96ae32b114e54.jpg]
Odpowiedz
#5
0
Nadaje się. Windows mam na Virtulabox, tak na wszelki wypadek. Wydajność jest ok, ale to mocny komputer 2xIntelXeon i 48 GB RAM

Jeśli zależy Ci na MS Office, to LibreOffice nie jest tak stu procentach zgodny z pakietem Microsoftu. Są inne alternatywy, ale to też nie to samo.

Odpowiedź na pytanie: czy Mint lepiej będzie działał niż Windows 10, jest uzależniona od tego, jakich aplikacji i do czego będziesz ich używał. Obecne wydanie 21.1 jest już na tyle dopracowane, że mnie się żadne niemiłe niespodzianki jeszcze nie przytrafiły. Jeśli przez codzienne użytkowanie, rozumiesz przeglądanie sieci, pocztę, komunikatory, pisanie tekstów, to Mint będzie dobrym rozwiązaniem. Sam używałem ponad rok, potem wróciłem do Windowsa, ale po dwóch miesiącach znów wróciłem do Minta. I raczej tak zostanie.

Sprawdź sobie wcześniej, czy Twój sprzęt będzie obsługiwany. Najlepiej, jak pisał omkar, instalując Minta jako drugi system.
Odpowiedz
#6
0
(03-01-2023, 10:44)tomsdb napisał(a): Jeśli zależy Ci na MS Office, to LibreOffice nie jest tak stu procentach zgodny z pakietem Microsoftu. Są inne alternatywy, ale to też nie to samo.
Moje doświadczenia z życia codziennego poddają w wątpliwość to stwierdzenie. Gdy ja w ramach 365 miałem już aktualizację, koleżanka w pracy jeszcze nie, a kolejna osoba używała MS bodajże 2013 - oczywiście u każdego plik wyglądał inaczej (szczególnie nagłówki i stopki), a na końcu ... musiałem otwierać przez LO, bo MS nie chciał go otworzyć. Na szczęście po zapisaniu z LO udało się uratować plik Smile Co do alternatyw - w sumie całkiem spoko jest ... używanie wersji chmurowej (może nie ma wszystkich opcji, ale te najpopularniejsze są)
Kernel: 6.2.0-32-generic x86_64 Desktop: Xfce 4.18.1 Distro: Linux Mint 21.2 Victoria base: Ubuntu 22.04 jammy
Odpowiedz
#7
0
W pracy, czyli w szkole, mamy Office 365 on-line. Tego używam w Mincie. W zupełności wystarczy. W Snapie jest nawet aplikacja do korzystania z tej wesji. Nie wszystkie aolikacje obsługuje, ale te podstawowe są.
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości