Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Opera, zmiana na język polski. Linux Mint 21.1 mate
#1
0
Witam. Zainstalowałem na nowo Linux Mint jak w temacie. I oczywiście jak zwykle jest problem z jęz.polskim w przeglądarce Opera.  Próbuję zmiany wpisu w pliku na Exec=opera --lang=pl %U .Ale mam taki komunikat .
Nie można było zapisać dokumentu, ponieważ nie można zapisywać do /run/flatpak/doc/ed916502/opera.desktop.
Wiem ,że chodzi o uprawnienia ale nie da się ich zmienić .Czy może ktoś pomóc w tej sprawie?

Dedito:
Zły dział, przenoszę.
Zły tytuł wątku, poprawiam.
Odpowiedz
#2
0
Plik otwierałeś jako root?
Odpowiedz
#3
0
(11-01-2023, 10:25)elektronik74 napisał(a): Witam. Zainstalowałem na nowo Linux Mint jak w temacie. I oczywiście jak zwykle jest problem z jęz.polskim w przeglądarce Opera.  Próbuję zmiany wpisu w pliku na Exec=opera --lang=pl %U .Ale mam taki komunikat .
Nie można było zapisać dokumentu, ponieważ nie można zapisywać do /run/flatpak/doc/ed916502/opera.desktop.
Wiem ,że chodzi o uprawnienia ale nie da się ich zmienić .Czy może ktoś pomóc w tej sprawie?

Dedito:
Zły dział, przenoszę.
Zły tytuł wątku, poprawiam.

Pobrałem Operę z oficjalnej strony.  Dodałem język polski, a nawet usunąłem angielski i nadal nie było prawidłowego spolszcczenia. W tym linku jest rozwiązanie problemu.
[Obrazek: 96ae32b114e54.jpg]
Odpowiedz
#4
0
(13-01-2023, 15:29)omkar napisał(a):
(11-01-2023, 10:25)elektronik74 napisał(a): Witam. Zainstalowałem na nowo Linux Mint jak w temacie. I oczywiście jak zwykle jest problem z jęz.polskim w przeglądarce Opera.  Próbuję zmiany wpisu w pliku na Exec=opera --lang=pl %U .Ale mam taki komunikat .
Nie można było zapisać dokumentu, ponieważ nie można zapisywać do /run/flatpak/doc/ed916502/opera.desktop.
Wiem ,że chodzi o uprawnienia ale nie da się ich zmienić .Czy może ktoś pomóc w tej sprawie?

Dedito:
Zły dział, przenoszę.
Zły tytuł wątku, poprawiam.

Pobrałem Operę z oficjalnej strony.  Dodałem język polski, a nawet usunąłem angielski i nadal nie było prawidłowego spolszcczenia. W tym linku jest rozwiązanie problemu.

U mnie ta metoda działała do czasu aktualizacji Opery przez system do kolejnej nowej wersji. Potem zabawa zaczynała się ponownie.
Pozdrawiam
Blade
Odpowiedz
#5
0
Witam, chciałem się podłączyć do tematu mam LMD5 cinamon i operę z flatpak. Znalazłem plik com.opera.Opera.desktop ale żadna z podanych rad nic nie zdziałała po zmianie w tym pliku linii Exec=opera %U na Exec=opera --lang=pl %U opera się nie uruchamia. Język polski w systemie jest ustawiony dobrze sprawdzałem. Plik jest : /var/lib/flatpak/app/com.opera.Opera/x86_64/stable/326e40647005d125bde8403203f28066c2a54f935c9e7f739996e67e8a94b0ab/files/share/applications/com.opera.Opera.desktop
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości