Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Linux Mint 21.1, problem z nvidią
#1
0
Cześć Smile

Mam problem z najnowszym linux mintem 21.1. Zainstalowałem go od zera, zaaktualizowałem w całości. Zmieniłem nawet kernel na 5.19 z tego menadżera kerneli i nic. Gdy chcę zainstalować sterownik z menadżera sterowników, pisze mi że:

Kod:
Error while installing package: installed nvidia-dkms-525 package post-installation script subprocess returned error exit status 10

Kod:
/var/lib/dkms/nvidia/525.60.11/build/make.log

https://pastebin.com/nZc82Ayy



Karta to rtx 2060 oc. Mam włączony secure boot i tpm, ponieważ potrzebuję systemu Windows 11 do mojej pracy. Komenda: sudo apt -f install, nie załatwia sprawy. Zmieniłem jądro na 5.19 i problem jest ten sam.

Ogólnie na dystrybucjach z ubuntu 22.04 mam ten problem. Gdy już zainstaluję jakiś fork, czy nawet same ubuntu 22.10 orginalne z gnome to problemu nie ma. 

Czy jest tu ktoś, kto mi wyjaśni jak to naprawić? Mint to moje ulubione distro, nie chcę z niego rezygnować.

Pozdro!
Odpowiedz
#2
0
Nie jestem w tym znawcą, ale patrząc po logach widzę kilka możliwych powodów:
  • brak konfiguracji dla kernela -"include/generated/autoconf.h or include/config/auto.conf are missing."
  • masz inny kompilator niż był dla kernela ("The kernel was built by: x86_64-linux-gnu-gcc-12 (Ubuntu 12.1.0-2ubuntu1~22.04) 12.1.0

    You are using: cc (Ubuntu 11.3.0-1ubuntu1~22.04) 11.3.0"
  • w repozytoriach widzę, że są 2 wersje: próbowałeś z dostępną w jammy-updates (525.60.11), może trzeba ze zwykłego jammy (525.78.01)
Kernel: 6.2.0-32-generic x86_64 Desktop: Xfce 4.18.1 Distro: Linux Mint 21.2 Victoria base: Ubuntu 22.04 jammy
Odpowiedz
#3
0
Wklej log wpisz w terminalu
Cytat:cat /var/lib/dkms/nvidia/525.60.11/build/make.log
Zapoznaj się z informacjami jak poruszać się na forum https://forum.linuxmint.pl/showthread.php?tid=304 i poczekaj aż ktoś bardziej kompetentny się wypowie w tej sprawie.
Nieporozumienie - Nieuwaga z mojej strony.
Pozdrawiam
Blade
Odpowiedz
#4
0
Cytat:cc: error: unrecognized command-line option ‘-ftrivial-auto-var-init=zero’
Pokaż wynik
Kod:
dpkg -l | grep gcc
Kod:
update-alternatives --config cc
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości