Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poszukuje linuxa zamiast Windows 10
#1
0
Witam serdecznie

Chciałem się was zapytać co sadzicie o przesiadce na linuxa z windows 10 ?

Zmiana ta jest (a raczej bedzie w przyszłości) spowodowana zakończeniem wsparcia dla windows 10, komputer mam już na tyle stary że windows 11 na nim nie ruszy musiałbym wymieniac całą platformę a w dobie kryzysu jest to u mnie nie możliwe.

Dla tego też poczytałem trochę o linuxach (doświadczenia mam troche bo mam własne serwery VPS oparte o systemy linux) i linux mint wydaje mi sie dość dobry, wiec moje pytanie brzmi czy ten linux zadziała na takim sprzecie :

Płyta główna : Asus h61m-k
Procesor : I52400 4rdzenie 2.4 Ghz
Ram : 2 x8GB
Grafika Radeon RX 550 4GB
Dysk SSD 250 GB
Dysk SSD 480 GB Oba crusial

Pytanie kolejne jak na tym linuxie z grami ?
Odpowiedz
#2
0
Tak, Linux ruszy na tym sprzęcie.
Z grami różnie, temat rzeka.
Odpowiedz
#3
0
Zainstaluje na dniach obok windowsa i potestuje z tymi grami bo inne to pewnie aplikacje beda działac bez problemu.
Odpowiedz
#4
0
Niektóre gry, mają wersje dla Linuxa. Dzięki temu nie trzeba eksperymentować z Wine czy Lutrisem.
Życzyłbym sobie, by mnie otaczali
Ludzie otyli, przyczesani gładko,
Po których widać, że zdrowo śpią w nocy.
Spójrz na Kasjusza: chudy, jakby głodny;
Zbyt wiele myśli; tacy najgroźniejsi.



Odpowiedz
#5
0
(15-02-2023, 19:19)Damian33 napisał(a): Witam serdecznie

Chciałem się was zapytać co sadzicie o przesiadce na linuxa z windows 10 ?

Zmiana ta jest (a raczej bedzie w przyszłości) spowodowana zakończeniem wsparcia dla windows 10, komputer mam już na tyle stary że windows 11 na nim nie ruszy musiałbym wymieniac całą platformę a w dobie kryzysu jest to u mnie nie możliwe.

Dla tego też poczytałem trochę o linuxach (doświadczenia mam troche bo mam własne serwery VPS oparte o systemy linux) i linux mint wydaje mi sie dość dobry, wiec moje pytanie brzmi czy ten linux zadziała na takim sprzecie :

Płyta główna : Asus h61m-k
Procesor : I52400 4rdzenie 2.4 Ghz
Ram : 2 x8GB
Grafika Radeon RX 550 4GB
Dysk SSD 250 GB
Dysk SSD 480 GB Oba crusial

Pytanie kolejne jak na tym linuxie z grami ?

Pełne wsparcie dla Windowsa 10 planowane jest na 14 października 2025 rok. Windows 11 ruszy na twoim sprzęcie. Trzeba tylko zrobić Rufusem bootowanego pendrive'a usuwając ograniczenia.
Każda wersja Minta będzie bez problemu działać na twoim komputerze. W Cinnamonie trzeba wyłączyć cześć procesów i aplikacji, żeby startował i chodził szybciej - klik.
W wiele starszych gier możesz pograć za pomocą Wine. W nowsze na Steamie.
[Obrazek: 96ae32b114e54.jpg]
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości