Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wyłączanie komputera po nieaktywności w LinuxMint
#1
0
Cześć Wam,

Nie mogę znaleźć recepty na to.
W ustawieniach zasilania jest opcja tylko uśpienia komputera po nieaktywności i mogę ustalić czas po którym do uśpienia ma dochodzić.
Uśpienie się w moim przypadku się nie sprawdza, chciałbym by komputer się wyłączał. Jest ktoś wstanie mi pomóc?

Uśpienie się nie sprawdza, mam mini PC Intel Nuc. TV i Amplituner po tym szwankują, muszą odłączać i podłączać porty HDMI na nowo, bo gubi sprzęt HDMI CEC. Problem może tkwić w Linuxie, albo w samym Intel Nuc. To jest mało istotne, dodaję to jako ciekawostkę.


Pozdrawiam
#2
0
Proszę podać informacje o konfiguracji sprzętowej/programowej w postaci wyniku polecenia inxi -Fxz (więcej szczegółów uzyskasz klikając w link)

Podając wyniki komend bądź logi proszę używać znaczników - CODE (więcej szczegółów uzyskasz klikając w link)

Więcej zasad, które należy stosować znajdziesz w Zasadach forum

Stosując zasady pomagasz Sobie i Nam bo:
- My nie musimy zajmować się redagowaniem postów, przypominaniem o przestrzeganiu zasad, zbieraniem wystarczającej ilości informacji do udzielenia merytorycznej pomocy.
- Ty masz większe szanse na szybkie otrzymanie merytorycznej odpowiedzi.

Wskazówka w ciemno: https://forums.linuxmint.com/viewtopic.php?t=352375
#3
0
Dzięki za pomoc.

Wklejam tutaj jakby ktoś szukał:

Menadżer oprogramowania --->Dconf editor ----> Uruchom

Ścieżka w programie:

org => cinnamon => settings-daemon => plugins => power

znaleźć:
sleep-inactive-ac-type kliknąć prawym przyciskiem myszy i zaznaczyć shutdown

zarządzanie energią ---> zaznaczyć czas bezczynności po którym komputer ma się wyłączyć

Pozdrawiam


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości