Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Route Generator nie uruchamia się
#1
Sad 
0
Zainstalowałem Route Generator z pliku  routegen-linux-ubuntu-20.04-1.11.0.run. Instalator potwierdził, że jest OK. W katalogu /home utworzył się katalog Route Generator. Nie mogę uruchomić programu - klikanie na routegen (plik wykonywalny) nic  nie daje -? Może powinienem go zainstalować w innym miejscu w katalogach /?
Odpowiedz
#2
0
W takich sytuacjach najlepiej uruchomić program z terminala - zazwyczaj "mówi" wtedy, co go boli.
Klikanie na ikonkę pliku wykonywalnego raczej nie zadziała... nie masz w menu aktywatora?
Odpowiedz
#3
0
routegen -"nie znaleziono polecenia"
sudo routegen - jw.
Plik wykonywalny uninstall działa bez zarzutu...
Odpowiedz
#4
0
Zajrzyj do aktywatora do polecenia wykonawczego.
Odpowiedz
#5
0
Otwieram  aktywator (1,1MB) jak plik tekstowy (-?) i nic nie widzę...Zawartość folderu Route Generator po instalacji - w załączniku.[Obrazek: nOytMDHl.png]
Odpowiedz
#6
0
Musi coś tam być, rozmiar na pewno jest o wiele mniejszy liczony w bajtach.
Musisz pisać dokładniej co, gdzie, jak otwierasz.
Odpowiedz
#7
0
Mam zajrzeć do aktywatora - tzn. gdzie? Pokazałem calą zawartość folderu. Wydaje się, że program powinien startować po kliknięciu pliku wykonywalnego routegen - a tu zonk! Jak pisałem, sąsiedni plik uninstall rusza ochoczo do dzialania... Odinstalowałem, ponowna instalacja i w pliku installation.log wszystko OK. A program się nie uruchamia.
Odpowiedz
#8
0
Ok widzę, że masz w katalogu ten program, uruchom go więc z poziomu terminala.
P.S. Aktywator jest w innym miejscu.
Odpowiedz
#9
0
Coś z tym programem jest nie "halo" Wink
Aktywatora nie ma, a jeśli uruchomi się ten plik w terminalu z pełną ścieżką wypluwa:
Kod:
w@MINT:~$ '/home/jw/Route Generator/routegen'
/home/jw/Route Generator/routegen: error while loading shared libraries: libproj.so.15: cannot open shared object file: No such file or directory
Nie widzę nic zrozumiałego dla mnie w sieci, żeby to rozwiązać... ale Smile
Ściągnięty ze strony producenta plik Route_Generator-1.10.0-x86_64.AppImage po nadaniu prawa wykonania uruchamia się nawet dwuklikiem. Trzeba tylko do prawidłowego działania ustawić to:

  [Obrazek: nRV2K68.png]
Odpowiedz
#10
0
Brak biblioteki libproj.so.15
Powinno wystarczyć doinstalowanie paczki libproj15, chyba, że wyskoczy kolejny błąd Big Grin
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości