Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z zapisem na partycji NTFS
#1
0
Witam serdecznie,
Szanowni koledzy i koleżanki. Jestem tutaj na forum nowy i jest to mój pierwszy post. Porzuciłem na dobre windowsa, zainstalowałem Linux Mint 21.1 na nowym dysku NVMe i wszystko śmiga. W komputerze mam drugi dysk, na którym mam pozostałe dane na partycji NTFS i chciałbym tą partycję pozostawić, tak na wszelki wypadek. Problem mam z tym, że partycja jest tylko do odczytu, a chciałbym aby po starcie systemu miała prawa do zapisu i odczytu.  Na dysku 2TB znajduje się 1 partycja NTFS 1.3 GB i ext4 700 GB. Na ext4 zapis i odczyt jest bezproblemowy. Jak podłączam zewnętrzny z systemem NTFS to wszystko gra.
Proszę o pomoc.

Z góry dziękuję i pozdrawiam
Odpowiedz
#2
1
Better response on post RE: Problem z zapisem na partycji NTFSProblemem mogła być funkcja szybkiego uruchamiania (hibernacji) - (Fast Startup). Jeżeli nie masz już systemu Windows żeby ją wyłączyć to sformatuj partycję NTFS.
Odpowiedz
#3
0
(28-02-2023, 16:25)magnus napisał(a): Problemem mogła być funkcja szybkiego uruchamiania (hibernacji) - (Fast Startup). Jeżeli nie masz już systemu Windows żeby ją wyłączyć to sformatuj partycję NTFS.
Dziękuję za odpowiedź. Nie mam już windowsa i nie chcę do niego wracać. Przekopiuje dane i sformatuje na ext4
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości