Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zabezpieczenie Systemu [jakiś w miarę prosty sposób zrobienia obrazu systemu]
#11
0
(19-03-2023, 16:34)matadrox napisał(a): Secure  boot się po prostu wyłącza w bios i tyle. MS współpracuje z Ubuntu, a nie z Mx... Generalnie zdaje się, że szukasz na siłę kłopotu, aby udowodnić, że Linux nie jest dla Ciebie Wink
PS: DistroWatch nie jest jakimś specjalnym miejscem, którym warto się kierować przy wyborze systemu.
PS2: user to morfik
       W błędzie jesteś.Nic na siłę nie szukam nie ma takiej potrzeby skoro te problemy realnie istnieją.Może się ktoś wypowie,a moze nie kto realnie używa Windows 11 jak sprawa wygląda z tej perspektywy.Bo mi własnie o to chodzi.Wiem ze jak kupie pierwszy lepszy lapek chodzi,sredniak to na 100% bedzie tam preinstalowany windows 11 home.Jesli byłby tylko do gier czy do zabawy komputer to no problem robie format,wyłączam co trzeba i wiola.Ale jak sie ma potrzebe raz na jakis czas wysłać cos do skarbówki bądź zus,spraw sie komplikuje,bo linux nie ma żadngo sprawnego do edytowania co obsługuje pdfy zaszyfrowane i podpisane podpisem kwalifikowanym(wszystkie wysyłane tak pdfy z linuxa mają,niezgodność w walidacji),nie wiem dlaczego tak się dzieje,ale nie o tym ten temat..... Dlatego właśnie szukam jakiegoś konsensu distro które by obsługiwałeo ten mankament z buta na razie to:Ubuntu wiadomo(pochodne bez Lubuntu bo tu też problem wyskoczył jak testowałem),Fedora,OpenSuSE,Zorin.I to chyba by było na tyle na dziś....Jeśli w nowych komputerach jest to jakoś rozwiązane typu ze wyłączasz secure bot i instalujesz co chcesz linuxa i strtuje.A po tem włączasz i startuje ci WinGroza 11 to nie ma tematu,a ja poprostu panikuję.Ale tego poprostu nie wiem Big Grin  Ot Tajemnica.....
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości