Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LibreOffice [Przegranie Polskiego Słownika]
#1
0
Mam se działające Kubuntu,ale Write za nic nie chce sprawdzać pisowni.Wiadomo chodzi o słownik na stronie libre owszem są ale nie ma takowego do wersji 7.4.4 i to w Snap,żeby dograć.Z tego względu ma małe pytanko czy z live Minta można by było te pliki jakoś skopiować i które to są?Bo tu widzę działa wszystko,wgrałbym Minta tylko że nie miałem nagranego na pena,miałem Kubuntu.System mi się posypał musiałem wczoraj instalować od nowa(faktycznie z timeshiftem kolega rację miał,że lubi się zawiesić),dlatego się posypał?.Nic trzeba rsync lub clonezille wykazystywać na drugi raz tutaj już mam jasnosć!
Odpowiedz
#2
0
Znowu trochę ciężko zrozumiec o co koledze chodzi. Czego nie ma do wersji 7.4.4 ? Chodzi o taki nr wersji Libre? Wersje oprogramowania stosowane w systemie, winne być jak najbardziej aktualne.
Odpowiedz
#3
0
(21-03-2023, 18:50)matadrox napisał(a): Znowu trochę ciężko zrozumiec o co koledze chodzi. Czego nie ma do wersji 7.4.4 ? Chodzi o taki nr wersji Libre? Wersje oprogramowania stosowane w systemie, winne być jak najbardziej aktualne.
      Już naświetlam.Z tego co się skapłem trzeba na stronie tej wtyczki założyć sobie konto,a następnie zaplacić za Premium,żeby owa wtyczka działała......Tak do sprawdzania pisowni....(Na zrzutkach wszystko),japa mi opadła.Widzę parę opcji...Z Diskavery pobrałem OnlyOffice Snap Jest Pisownia,Jest UI Wszystko Działa......A co do Libre....no właśnie,albo kolejny raz wywalam Całość i instaluję Minta,albo wywalam tego Libre co mam i ściągam i instaluję ze strony Oficjalnej Najnowsze Paczki powinno banglać wtedy wszystko,tylko pytanie czy apt to przyjmie bo Kubuntu instaluje Tylko Snapy z tego co zauważyłem Big Grin

[Obrazek: 0z6Z2F5l.png][Obrazek: LjgrOWDl.png][Obrazek: uX8uR7nl.png]
Odpowiedz
#4
0
Nie do końca wiem z czym w końcu masz problem - czy to brak pakietu czy nieumiejętność obsługi aplikacji Smile Mi bez instalacji żadnych dodatków do Libre (mam manualnie tylko pakiet writer, help-pl i l10n-pl) działa sprawdzanie pisowni -> zobacz, czy jak klikniesz Recenzja, będziesz miał podświetloną opcję automatycznego sprawdzanie pisowni (ewentualnie skrót Shift + F7)
Kernel: 6.2.0-32-generic x86_64 Desktop: Xfce 4.18.1 Distro: Linux Mint 21.2 Victoria base: Ubuntu 22.04 jammy
Odpowiedz
#5
0
Sprawdzanie pisowni działa bezproblemowo i nie trzeba nic dogrywać, a tym bardziej płacić.
Sprawdź: Opcje ->Ustawienie języka -> Pisownia
[Obrazek: e3ZuWVml.png]
Odpowiedz
#6
0
Osobiście dawno nie używałem systemów opartych o Ubuntu, ale żaden z nich nie powienien mieć kłopotu z instalacją paczek *.deb, a tym bardziej, żaden nie powinien być ograniczony, tylko do snap. Samo Ubuntu, też nie jest ograniczone tylko do wersji snap. Najlepiej każde oprogramowanie, instalowac poprzez synaptic. Wtedy widać dokładnie, skąd pochodzi paczka. Co do samej pisowni w LibreOffice, naprawdę nie mam pojęcia z czym masz kłopot, albowiem nie spotkałem się z taką przypadłością, jak nie możność sprawdzania pisowni Wink
Odpowiedz
#7
0
(22-03-2023, 16:48)holy fox napisał(a): Sprawdzanie pisowni działa bezproblemowo i nie trzeba nic dogrywać, a tym bardziej płacić.
Sprawdź: Opcje ->Ustawienie języka -> Pisownia
[Obrazek: e3ZuWVml.png]
      Tak byłem tam nie raz,problem w tym że tam mam tylko słownik USA brak polskiego,zresztą teraz to i tak już nieważne.Wgrałem MX chciałem,chciałem lmde 5 ale ma błąd instalator nie wykrył mi Lvm2 i nie podlinkował home,zresztą napisałem oddzielny wątek(narazie bez odpowiedzi).Koniec końców ,wykorzystałem ten live,żeby ściągnąć MXa.Wylaczylem Secure boot i zainstalowałem.Zapiście sobie chodziło o 'wPolish'i jego zależności pakiet i cały laungwich do kde Polish(działa wszystko teraz nawet ocknoł się ten dodatek/wtyczka do libre z tłumaczeń i mam Dwa,wtyczkę mogę wyłączyć...).Odechciało mi się Ubuntu może to wina,że Nie LTS bo miałem 22.10,ale koniec końców powinno takie że czy być uwzględnione w realsie distro....

Dodano po pewnym czasie:
(22-03-2023, 17:14)matadrox napisał(a): Osobiście dawno nie używałem systemów opartych o Ubuntu, ale żaden z nich nie powienien mieć kłopotu z instalacją paczek *.deb, a tym bardziej, żaden nie powinien być ograniczony, tylko do snap. Samo Ubuntu, też nie jest ograniczone tylko do wersji snap. Najlepiej każde oprogramowanie, instalowac poprzez synaptic. Wtedy widać dokładnie, skąd pochodzi paczka. Co do samej pisowni w LibreOffice, naprawdę nie mam pojęcia z czym masz kłopot, albowiem nie spotkałem się z taką przypadłością, jak nie możność sprawdzania pisowni Wink
 Koledze już odpowiedziałem w czym był problem,a dokładniej mx pomogł mi go zlokalizować.Na demną chyba jakieś fatum ciąży,że takie rzeczy się dzieja?
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości