Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak zdalnie odpalić PC z linuxem?
#1
0
Jak zdalnie odpalić PC z linuxem?
Programowo.
Mama pewien pomysł. Jak to zrobić. Za pomocą włącznika w chmurze. Czekam na podzespoły z aliexpress. Jak się uda to podzielę się doświadczeniami.
Odpowiedz
#2
0
Włącznik w chmurze powiadasz? Wysoko dość, no i kłopot trochę będzie, jak niebo bezchmurne Big Grin A na powaznie, to zainteresuj sie opcją WakeOn Lan. Jeśli takową posiadasz w bios swej maszyny, to może żadne chmury potrzebne nie będą.
Odpowiedz
#3
0
(26-03-2023, 10:19)matadrox napisał(a): Włącznik w chmurze powiadasz? Wysoko dość, no i kłopot trochę będzie, jak niebo bezchmurne Big Grin A na powaznie, to zainteresuj sie opcją WakeOn Lan. Jeśli takową posiadasz w bios swej maszyny, to może żadne chmury potrzebne nie będą.
Tak ale trzeba kompa zostawić właczonego w uspieniu. Z włącznikiem zostawiasz koma wyłączonego. I odpalasz kiedy potrzebujesz.

Dodano po pewnym czasie:
(26-03-2023, 10:19)matadrox napisał(a): Włącznik w chmurze powiadasz? Wysoko dość, no i kłopot trochę będzie, jak niebo bezchmurne Big Grin A na powaznie, to zainteresuj sie opcją WakeOn Lan. Jeśli takową posiadasz w bios swej maszyny, to może żadne chmury potrzebne nie będą.
Odpowiedz
#4
0
Z tego co mi wiadomo - może się mylę? - pc nie musi być w uśpieniu, a po prostu mieć dostęp do zasilania, aby mógł zostać uruchomiony za pomocą WoL.
Odpowiedz
#5
0
WOL nie potrzebuje uśpienia, tylko aktywnej odpowiedniej opcji w BIOS/UEFI.
Oczywiście wiąże się to z jakimś dodatkowym zużyciem energii i są pewne okoliczności w których "magic packet" może być blokowany na switchach, więc może i ma to sens ..
Odpowiedz
#6
0
Hmm.....mam takie lamerskie pytanie....Po co właściwie to robić i komplikować sobie życie.To ze Mint jest scoustomowany pod to (zamknięcie pokrywy laptopa nie hibernuje tylko usypia)nie znaczy ze inne distra będą z tym działac,tyczy sie tak samo PCtów(tam nie ma pokrywy ale jest okres bezczynności i też uspi defaultowo).Tylko że inne distra(Takze Windows 11),hibernuje i wyłącza....po powiedzmy 30 min bezczynności.Tak czy owak trzeba do tego specjalnie przygotować kompa,zeby NIe Zgasł....Szczeże to łatwiej byłoby zwykły wyłącnik czasowy kupić(wiesz mniej więcej z góry o ktoewj włączył by mu prąd dałbym mu Plus dotego czasu powiedzmy 10-15 min więcej i spokojnie przez vnc idzie się połączyć,ale po co?Nie łatwiej to co chcwsz z kompa powiedzmy przenieść wyeksportować na jakąś chmure i już kompa nie potrzebujesz (Tego Pierwszego co wrzucałeś plki rzecz jasna).Nie wiem nie rozumiem tej całej idei,mógłby Ktoś mi to Wytłumaczyć?

Gdyby to była taka Super Hiper Opcja to każdy komp by to miał na logikę....
Odpowiedz
#7
0
Działa doskonale.
Odpalam PC z kompa przez stronę. I z telefonu przez aplikację za pomocą LTE.
Schemat i to co będzie potrzebne do zmajstrowania. Pod tym adresem.
Czy zadziałało zdalnie sprawdzam pod tym adresem.
Komputer jest wyłączony. Do czasu kiedy go zdalnie nie włączę.
Wyłączenie przez AnyDesktop lub inny program do zdalnego pulpitu.

Dodano po pewnym czasie:
(27-03-2023, 21:58)Xvistak napisał(a): Hmm.....mam takie lamerskie pytanie....Po co właściwie to robić i komplikować sobie życie.To ze Mint jest scoustomowany pod to (zamknięcie pokrywy laptopa nie hibernuje tylko usypia)nie znaczy ze inne distra będą z tym działac,tyczy sie tak samo PCtów(tam nie ma pokrywy ale jest okres bezczynności i też uspi defaultowo).Tylko że inne distra(Takze Windows 11),hibernuje i wyłącza....po powiedzmy 30 min bezczynności.Tak czy owak trzeba do tego specjalnie przygotować kompa,zeby NIe Zgasł....Szczeże to łatwiej byłoby zwykły wyłącnik czasowy kupić(wiesz mniej więcej z góry o ktoewj włączył by mu prąd dałbym mu Plus dotego czasu powiedzmy 10-15 min więcej i spokojnie przez vnc idzie się połączyć,ale po co?Nie łatwiej to co chcwsz z kompa powiedzmy przenieść wyeksportować na jakąś chmure i już kompa nie potrzebujesz (Tego Pierwszego co wrzucałeś plki rzecz jasna).Nie wiem nie rozumiem tej całej idei,mógłby Ktoś mi to Wytłumaczyć?

Gdyby to była taka Super Hiper Opcja to każdy komp by to miał na logikę....
Piszesz włącznik czasowy? Komp będzie włączał się i wyłączał co jakiś czas? Wyłączenie na żywca komputera nie jest zdrowe dla dysku. A przy włączniku odpalam kiedy chce i wyłączam kiedy skończę. Pozostały czas komputer jest wyłączony.
Ps: co ci po włączniku czasowym, który będzie odcinał zasilanie od kompa. A jak włączysz go? Do tego jest potrzebny palec i przycisk "power". Idea włącznika w chmurze, że emulujesz ludzki palec, który naciska "pwer" w kompie
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości