Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przenoszenie danych/stawień Thundebinda z jednego komputera na drugi.
#1
0
W stacjonarnym komputerze w thunderbind robię kopię Ustawień i zawartości. Zapisuje mi to w pliku zip. Za pomocą samby przenoszę plik na drugi komputer. Wgrywam zip do thunderbinda. Program pocztowy twierdzi, że plik zip jest za duży i żeby go rozpakować. Tak robię i dalej nie mogę wgrać kopii do drugiego kompa. Kiedyś udało mi się to zrobić za pomocą skopiowania z katalogu /home/pawel/.thunderbind na pendrive i przeniesienie go na innego kompa. Tym razem nie udała się ta sztuczka.
Odpowiedz
#2
0
Najprawdopodobniej coś poszło nie tak z kopiowaniem pliku, lub jakiś problem z katalogiem... Katalog ~/.Thunderbird na nowym komputerze zastępujesz tym samym katalogiem ze starego kompa i ma działać. Problem może być z uprawnieniami. Jeśli kopiowałeś katalog na prawach administratora (konto root) i wrzuciłeś to do katalogu domowego... to mogło "nie banglać".
Pocztą trudno jest przesłać kilku GB danych.
Odpowiedz
#3
0
(30-03-2023, 15:07)yahoob3 napisał(a): Najprawdopodobniej coś poszło nie tak z kopiowaniem pliku, lub jakiś problem z katalogiem... Katalog ~/.Thunderbird na nowym komputerze zastępujesz tym samym katalogiem ze starego kompa i ma działać. Problem może być z uprawnieniami. Jeśli kopiowałeś katalog na prawach administratora (konto root) i wrzuciłeś to do katalogu domowego... to mogło "nie banglać".
Pocztą trudno jest przesłać kilku GB danych.
W kompie stacjonarnym i laptopie mam takie same ustawienia. hasło root i pawel takie samo.
 Przez smb przegrywam spakowany plik .Thunderbind.zip na laptopa. Stary katalog .Thunderbind zmieniam mu nazwę na .Thunderbind1. Z użytkownika rozpakowuje .Thunderbind.zip do /home/pawel stary. na wszelki wypadek chmod -R 777 /home/pawel/.Thunderbind
I lipa Po starcie Thunderbinda odpala sie kreator konta pocztowego.

Dodano po pewnym czasie:
(31-03-2023, 16:02)Pawel_SP5SMY napisał(a):
(30-03-2023, 15:07)yahoob3 napisał(a): Najprawdopodobniej coś poszło nie tak z kopiowaniem pliku, lub jakiś problem z katalogiem... Katalog ~/.Thunderbird na nowym komputerze zastępujesz tym samym katalogiem ze starego kompa i ma działać. Problem może być z uprawnieniami. Jeśli kopiowałeś katalog na prawach administratora (konto root) i wrzuciłeś to do katalogu domowego... to mogło "nie banglać".
Pocztą trudno jest przesłać kilku GB danych.
W kompie stacjonarnym i laptopie mam takie same ustawienia. hasło root i pawel takie samo.
 Przez smb przegrywam spakowany plik .Thunderbind.zip na laptopa. Stary katalog .Thunderbind zmieniam mu nazwę na .Thunderbind1. Z użytkownika rozpakowuje .Thunderbind.zip do /home/pawel stary. na wszelki wypadek chmod -R 777 /home/pawel/.Thunderbind
I lipa Po starcie Thunderbinda odpala sie kreator konta pocztowego.
Pocztę przeniosłem. Ale wszystkie hasła do kont pocztowych diabli wzięli.
Odpowiedz
#4
0
(31-03-2023, 16:02)Pawel_SP5SMY napisał(a): chmod -R 777 /home/pawel/.ThunderbiND
I lipa Po starcie ThunderbNDa odpala sie kreator konta pocztowego.

Sorry Winetou, ale jeśli faktycznie próbujesz odbierać pocztę Grzmotowiązałką, zamiast GrzmotoPTAKIEM, to ja nie mam pytań.
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości