Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kiedy nowy Build?[Z Nowszym Yoykiem]
#1
0
Tak jak w temacie ciekawi mnie czy i kiedy będzie (nawet w wersji Beta) dostępny Mint z 6.2 jajkiem?Jako że Ubuntu 23.Cos tam wkracza na czynniki za miesiać,tak właśnie ciekaw jestem.Dlaczego z nowszym ? Gryzie się grafiką zintegrowana Intel/AMD czego jest losowy crash zamykania systemu czarny ekran i jakieś napisy,choć ostatnio,żadziej wyskakują ale jednak zdarzały się....
Odpowiedz
#2
0
Ej kto tworzy linuxa Minta??
Odpowiedz
#3
1
Better response on post RE: Kiedy nowy Build?[Z Nowszym Yoykiem]
(03-04-2023, 18:13)Xvistak napisał(a): Tak jak w temacie ciekawi mnie czy i kiedy będzie (nawet w wersji Beta) dostępny Mint z 6.2 jajkiem?Jako że Ubuntu 23.Cos tam wkracza na czynniki za miesiać,tak właśnie ciekaw jestem.Dlaczego z nowszym ? Gryzie się grafiką zintegrowana Intel/AMD czego jest losowy crash zamykania systemu czarny ekran i jakieś napisy,choć ostatnio,żadziej wyskakują ale jednak zdarzały się....

Mint bazuje na Ubuntu, więc jeśli następne wydanie Ubuntu w wersji LTS będzie miało taki kernel to zapewne Mint 22 również.
Do czasu wydania Ubuntu 23 problemy z tym kernelem mogą zostać rozwiązane.
(03-04-2023, 18:19)Fromarek napisał(a): Ej kto tworzy linuxa Minta??

https://linuxmint.com/teams.php
Pozdrawiam
Blade
Odpowiedz
#4
0
Tzn problemy - jesli takowe istnieją - dotyczą Ubuntu z tym kernelem, co warto podkreslić, bo kernel sam w sobie należy już, do wydania stabilnego i działa bardzo dobrze.
Odpowiedz
#5
0
(03-04-2023, 18:55)matadrox napisał(a): Tzn problemy - jesli takowe istnieją - dotyczą Ubuntu z tym kernelem, co warto podkreslić, bo kernel sam w sobie należy już, do wydania stabilnego i działa bardzo dobrze.
      Chyba nie za bardzo gdyż na wersji LTS jak i na 22.10 się mi zamyka wszystko OK.Jajko ma nie najnowsze,ale chyba Wyższe od Waszego (Kubuntu 22.10 NIE LTS zrzutka).OpenSuse Thunderbold jajko 6.1 ok ,fedora  37 tak samo.

      Nie mam jak zrzutki zrobić ekranu,musisz mi na słowo uwierzyć,na tych napisach sa słowa redeon,redeon.I to by się zgadzało czesto gęsto tak się działo gdy na lutris odpaliłem se Unreal 2 Aweiking,gra śmigała Ekstra,tylko zamykanie systemu Staneło....[Obrazek: ca4xKJTl.png]

Jeszcze dopiszę jak by ktoś miał jakiś problem na Ubuntu/Kubuntu Snapy (Integracja keepass z firefoxem naprawili NIe ma już Problemu,który występował)
Odpowiedz
#6
0
(03-04-2023, 18:13)Xvistak napisał(a): Tak jak w temacie ciekawi mnie czy i kiedy będzie (nawet w wersji Beta) dostępny Mint z 6.2 jajkiem?

Jest już oficjalne jądro OEM 6.1. Można je zainstalować poleceniem:

Kod:
sudo apt-get install linux-oem-22.04c

Albo poprzez Menedżera oprogramowania. Wyszukaj pakiet linux-oem-22.04c (Complete OEM Linux kernel and headers).
Odpowiedz
#7
0
(04-04-2023, 01:03)magnus napisał(a):
(03-04-2023, 18:13)Xvistak napisał(a): Tak jak w temacie ciekawi mnie czy i kiedy będzie (nawet w wersji Beta) dostępny Mint z 6.2 jajkiem?

Jest już oficjalne jądro OEM 6.1. Można je zainstalować poleceniem:

Kod:
sudo apt-get install linux-oem-22.04c

Albo poprzez Menedżera oprogramowania. Wyszukaj pakiet linux-oem-22.04c (Complete OEM Linux kernel and headers).
       A jest może Podpisany?(Secure boot Pass,czy trzeba wyłączyć?)Pytam bo chciałbym multi z Windows 10 pro (z wyłączonymi aktualizacjami i telemetrią),pytam bo nie wiem jak windows zaraguje gdy bedzie wyłączony.Wolałbym żeby można było zestartować z włączonym dlatego czekam na nowszy build,ale moze już jest podpisany?
Odpowiedz
#8
1
Better response on post RE: Kiedy nowy Build?[Z Nowszym Yoykiem]Jest podpisany, można go używać z włączonym Secure Boot.
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości